Armastatud muusikuid saavad Tallinna koolid külla kutsuda ka sel kevadel

Eelmisel sügisel alanud UNESCO muusikalinna Tallinna ja Eesti Kontserdi koostöös alanud koolikontsertide programm jätkub ka alanud kevadel. Peale koolikülastuste saavad Tallinna õpilased külastada Estonia kontserdisaalis nelja suurkontserti.

Sel kevadel külastavad koole puhkpillikvartett Brassical, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tõnu Kaljuste, viiuldaja Triinu Piirsalu ja pianist Sten Heinoja, keelpillikvartett Kaija Lukase eestvedamisel, Reigo Ahven rütmiworkshop’iga ning duo Sander Mölder ja Villu Vihermäe.

„Õpilaste ja õpetajate hea tagasiside kinnitab, et koolikontserdid on üle Eesti olnud meie üks armastatumaid programme. Sageli on just isiklik kokkupuude eeskujudega tõukeks, miks õpilane otsustab tulevases elus valida muusikukarjääri või saab muusika ja kontserdikülastused tema elu loomulikuks osaks,“ ütles Eesti Kontserdi juht Kertu Orro. „Mul on väga hea meel, et UNESCO muusikalinna Tallinna toel ja abil jõuame kontsertidega ka koolidesse, kuhu me siiani jõudnud ei ole.“

Tallinna kultuuri- ja spordiameti kultuuriosakonna juhataja Marje Tõemäe sõnul täidavad koolikontserdid Tallinna UNESCO muusikalinna strateegias olulist rolli, sest laste ja noorte kaasamine muusikaellu ning neile ka klassikalise muusika tutvustamine on UNESCO muusikalinna tegevuskava üks võtmemomentidest. „UNESCO muusikalinna tegevuskavas panustab Tallinn meie unikaalse muusikaharidustraditsiooni jätkumisele ning loob koolikontsertide programmiga lastele ja noortele uusi võimalusi muusikaelust osa saamiseks. Meie eesmärgiks on omalt poolt kaasa aidata noorte talentide avastamisele ja arendamisele ning Eesti muusikaloojate ja interpreetide järelkasvu tagamisele,“ märkis ta.

Peale koolikülastuste on kevadel kavas ka neli suurkontserti, mis toob koolilapsed – neist paljud esmakordselt – Estonia kontserdisaali. Kontserte annavad VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel ning Tallinna Kammerorkester Tõnu Kaljuste juhatusel. „Koolilaste kutsumine klassikalise muusika kontserdile Eesti esindussaali on tihti elumuutev elamus, paljude tulevikutegijate muusikaarmastus ja edasised õpingud on alanud just siit,“ rääkis Orro.

Eesti Kontserdi legendaarse koolikontsertide programmi eesmärk on edendada koolilastes muusika kuulamist ja propageerida muusikaharidust. Koostöös UNESCO muusikalinna Tallinnaga suurendatakse külastuste arvu Tallinnas, eelmisel poolaastal jõuti käia ligi poolesajas pealinna koolis ja anda kontserte enam kui 5000 koolilapsele.

Kui soovite ka oma koolis koolikontserti korraldada, siis kirjutage aadressile karin.sarv@gmail.com, lisada tuleks ligikaudne kuulajate arv.

UNESCO muusikalinnade võrgustikku kuulub 59 linna. Tallinn liitus võrgustikuga 2021. aastal.

Fotol: Eesti Rahvusmeeskoor annab järjepidevalt koolikontserte, et nii tutvustada kooriloomingut noortele kuulajatele. Ükski koolikontsert pole samasugune, sest ettekandele tulevad lood loositakse kohapeal. Kontserdil saavad dirigendiametit proovida ka lapsed ise. Autor: Eesti Kontsert.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Nõustun Ei, aitäh Privaatsuspoliitika