Noore muusiku mentorprogramm LIFT
Noore muusiku mentorprogramm on mõeldud noortele muusikutele vanuses 18–26 aastat. Programm pakub harivaid ja inspireerivaid kohtumisi muusikaala professionaalidega, et arutleda teemadel:
- kontserdi planeerimine ja produtseerimine
- karjääristrateegia
- meedia ja kommunikatsioon
- artisti kuvandi loomine
- enesehoid
Lisaväärtus programmis osaleja jaoks:
- brutotasu 2000 eurot
- eraldi honoreeritud soolokontsert, millest valmib täispikk kvaliteetne videosalvestis
Programm algab novembris 2024 ja kestab ühe hooaja.
Kandideerimine toimub kahes voorus – videovoor ja lavavoor koos vestlusega.
Osalejalt ootame:
- muusikaline kõrgharidus (klassika suuna instrumentalist või laulja), haridus võib olla ka omandamisel (palume esitada haridust tõendava diplomi koopia või kinnituskiri)
- elulugu ja vabas vormis enesetutvustus
- motivatsioonikiri ja visioon teemal „Miks soovin kandideerida noore muusiku mentorprogrammi LIFT ning millisena näen end 21. sajandi artistina“
- videosalvestis*, millel kandidaat esitab 10–15-minutilise vabalt valitud kava (palume saata link)
- lavavoorus esitada 10–15-minutiline vabalt valitud kava/teos (Eesti Kontsert ei paku klaverisaatjateenust)
Kandideerimisdokumendid palume saata 25. oktoobriks 2024 karin.sarv@concert.ee (märksõna „LIFT“).
Teine voor toimub Estonia kontserdisaali ruumides 14. novembril 2024. Täpsema ajagraafiku saadame teise vooru pääsenutele kirja teel 1. novembril.
*Videosalvestis peab olema filmitud ühe kaameraga. Mängija peab olema näoga kaamera poole, nii et tema käed ja instrument oleksid kogu ulatuses kaadris. Salvestise järeltöötlus ei ole lubatud. Salvestised võib esitada kas eraldi või kõik koos ühe lõikamata videona.
LIFT koosneb kümnest moodulist ja hõlmab peale vajalike kõrgtasemel muusikaoskuste nii stiilitunnetust, suhtlemist kui juriidikat. Noored muusikud õpivad neid asju ka oma kooliaastate jooksul, aga mentorprogramm paneb teemad kompaktselt kokku. Noor muusik hakkab paremini nägema seoseid ja oskab luua sildu eri valdkondade vahel. Anname õpitu kinnistamiseks head nõu ja pakume näiteid praktikast – nii muutub teooria käegakatsutavamaks.
Esimesena pöörame tähelepanu eesmärgistamisele, et saada aimu, missugusena näevad noored ise oma muusikutulevikku. Edasi räägime karjäärist. Kaasame ka teiste maade muusikuid, noored saavad võimaluse kohtuda välisartistidega, kes räägivad oma kogemustest. Kuna LIFT lõpeb kolme osaleja jaoks soolokontserdiga, siis anname nõu, kuidas koostada kontserdikava. Räägime ka vaimsest tervisest. Lavale minek on ärev olukord ning ärevuse maandamiseks on oma nipid ja meetodid. Samuti heidame valgust sellele, kuidas välimuse ja riietusega toetada muusikat ja kasvatada artistlikkust. Kuna ükski edukas artist ei saa üle ega ümber kommunikatsioonist, selgitame intervjuu andmise saladusi ning tutvustame nippe, kuidas toimetada ja turundada sotsiaalmeedias. Anname ülevaate ka rahaasjadest ja õigusküsimustest, et noored muusikud ei laseks end tulevikus petta ning et nad oleks kursis oma kohustuste ja õigustega. LIFT lõpeb kõigi kolme osaleja jaoks soolokontserdiga, millest valmib salvestis.