Viini Sümfooniline Straussi Festivaliorkester (uus kuupäev)

  • Neljapäev, 9.12
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Red Carpet OÜ Tamme tee 10/7 Kulna küla 76613 Harjumaa, 5012602, info@redcarpet.ee

Tutvustus

Lugupeetud külastaja!
 
Võttes arvesse 25.10.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse uued piiranguid koroonaviiruse nakkuse leviku piiramiseks ning soovides näha oma kontsertidel rõõmsaid ja enesekindlaid inimesi, lükkab Viini Filharmoonikute Straussi orkester edasi oma ringreisi Balti riikides 2022. aastasse.
 
Kõik ostetud piletid kehtivad uutel kuupäevadel.
08.12.22, neljapäev- Jõhvi, 19.00
10.12.22, laupäev – Tartu, 19.00
11.12.22, pühapäev – Tallinn, 19.00
12.12.22, esmaspäev – Pärnu, 19.00
 
Kui uus kuupäev Teile ei sobi, saate piletid tagastada enne 12.01.2022 kõikides Piletilevi müügipunktides, välja arvatud Circle-K tanklates ja Viru Keskuse kassas.
PDF piletite tagastamiseks palume omanikel võtta ühendust aadressil tagasiost@piletilevi.ee , märkides kirjas tellimuse numbri. Pärast 12.01.2022 piletite tagastamise taotlusi vastu ei võeta.
Palume Teid võimalusel pileteid mitte tagastada, toetades sellega korraldajaid, kellel on iga ümberkorraldusega lisandunud suur rahaline koormus.
Neile, kes pileteid ei tagasta, pakume meie teiste kontsertide piletite ostmisel erisoodustust -33%.
12. märts 2022 – Budapesti mustlaste sümfooniaorkester
19.–22. november 2022 – Maailmakuulus Glenn Milleri orkester, juhatab Wil Salden
Selleks palume võtta ühendust ürituse korraldajaga: Kultuuri Sild OÜ, gumirov@ukr.net
Täname usalduse ja abi eest!
Korraldaja loodab mõistvale suhtumisele ja ootab Teid üritusele!

 

 

Saa osa uuest ülielegantsest ning meeldejäävast õhtust, nautides ilusaid, üle maailma tuntud Straussi muusikateoseid tuntud dirigenti Peeter Guthi esituses. Straussi muusika ja Peter Guthi esituse stiil kingivad unustamatu elamuse nii  klassikalise muusika suurele austajale kui ka esmakordsele kontserdikülastajale. Esitusele tulevad palavalt armastatud muusikapalad, mis on läbi aegade kujunenud suurejooneliste galapidude sümboliteks. Kontserdi- ja galaõhtut jäävad soovijatele meenutama ka punasel vaibal tehtud esindusfotod ning imeline miljöö. 

1978. aastal asutamisest alates on Viini Straussi Festivaliorkester saavutanud rahvusvahelist tunnustust, esinedes Viini muusika originaalse interpretatsiooniga nimekates kontserdisaalides üle maailma.
Peale lojaalsuse traditsioonilisele stiilile ja tõelisele Viini kõlale, on Viini Straussi Festivaliorkestri eripäraks tema võlu ja rõõm, mis tuleneb kõrgeimast artistilisest tasemest.
Orkestri esinemiste käigus on kunstilise sügavuse kõrval ruumi ka huumorile ning lõbususele. Just see on teinud suurimate Viini orkestrite muusikutest ja suurepärastest spetsialistidest koosnevast Viini Straussi Festivaliorkestrist muusika ühe maailmaliidri.
Rahvusvaheliselt tunnustatud Johann Straussi muusika ekspert Peter Guth jagab orkestri kunstilise juhi positsiooni koos Willy Bühleriga, Viini Sümfooniaorkestri direktoriga. Viiulid käes, jätkavad nad Strausside dünastiat 21. sajandil.
Esinemised maailma kuulsaimatel lavadel, nagu Kölni filharmoonia, Herkulessaal Münchenis, Suntory saal Tokyos, Seouli Kunstikeskus, Moskva Muusikamaja või Viini filharmoonia, on märk rahvusvahelisest lugupidamisest.
Lugematu esinemiste arv on võimaldanud orkestri muusikutel näha kogu maailma. Jaapani, Hiina ja Lõuna-Korea publiku jaoks on orkester absoluutne favoriit ning suurimad Ida-Euroopa linnad nagu Moskva, Peterburg ja Kiiev ootavad orkestri esinemisi pikisilmi.
Esinemised maailma kuulsaimatel lavadel, nagu Kölni filharmoonia, Herkulessaal Münchenis, Suntory saal Tokyos, Seouli Kunstikeskus, Moskva Muusikamaja või Viini filharmoonia, on märk rahvusvahelisest lugupidamisest.
Kodulinnas on Viini Straussi festivaliorkestril eriline koht. 2000. aasta algusest toimuvad Viini Kontserdimajas Viini Straussi festivaliorkestri aastavahetuskontserdid, mis on ühed lõppeva aasta meeldejäävaimad muusikalised sündmused.
“Guth on kahtlemata tänapäeval Strausside muusika kõige stiilsem esindaja.”
–Gramophone, London
Peter Guth 2018-2019
Oivaline võime haarata muusikute ja publiku tähelepanu, dirigeerides Johann Straussi stiilis paralleelselt viiulimänguga, kinkis Guthile ülemaailmse kuulsuse.
Ta annab muusikalist rõõmu edasi kõikjal kuhu ilmub. Guthi on mitmetel kordadel kutsutud külalisdirigendiks ning ta on nõutud Viini muusika spetsialist paljudes tuntud sümfooniaorkestrites ja oluliste muusikafestivalide raames. Tema karjäär muusikakultuuri maailmas on olnud erakordselt edukas. Kontsert- ja teleprogrammid tunnustavad tema tihedat koostööd paljude kuulsate tipp-orkestritega nagu Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester, Tokyo NHK sümfooniaorkester, San Francisco Sümfooniaorkester, Zürichi Tonhalle orkester, Inglise kammerorkester või riiklik kammerorkester “Moskva Virtuoosid”.
Tema lindistuste märkimisväärse arvu hulgas sai tema esimene CD-kontsert Taani helilooja Hans Christian Lumbye muusikaga “Põhja Strauss” British Music Retailersi preemia ning lindistusi Viini Raadio Sümfooniaorkestriga (RSO) hinnati kui parimaid Marco Polo – Johann Straussi teoseid.
1978. aastal asutas Guth Viini Straussi festivaliorkestri ning organiseeris sellega maailmaturnee. Selle orkestri CD- ja DVD-plaadid on tunnustatud rahvusvaheliste Viini muusika top-kollektsioonidena.
Koos oma kolleegidega tunnustatakse teda iga-aastase Straussi muusika galakontserdi eest, mida viiakse läbi aastavahetusel Viini kontserdimajas, kuid samuti juba mitu aastat Aasias (Jaapanis, Lõuna-Koreas, Hiina Rahvavabariigis ja Taiwanis) ning hiljuti ka Venemaal ja Euroopas.
Ta on saatnud paljusid silmapaistvaid vokaliste, oli esimese Jaapanis toimunud Viini operetifestivali muusikajuht ning dirigeeris mitmeid uusi operette üle maailma. Ta on dirigeerinud ka mitmeid aastavahetuskontserte Tokyo Suntory saalis.
Guth esines Ameerika-Kanada kontsertprogrammiga “Saluut Viinile” New Yorki Lincolni keskuses ning Walt Disney nimelises kontserdisaalis Los Angeleses. Samuti astus ta nimetatud programmiga üles Viini tele-galakontserdil, olles selle kunstiline juht, 1999. aastal koos Gregory Peckiga saatejuhi näol ning 2013. aastal Ameerika telekompanii PBS jaoks Maximilian Schelli ja Frederica von Stadega.
Peter Guthi autentset Johann Straussi muusika käsitlust hinnatakse kõrgelt ka Venemaal. Ta on esinenud nii Moskva Konservatooriumi suures saalis, Tšaikovski saalis, rahvusvahelises esituskunstide keskuses – Moskva Muusikamajas kui Viini päevade avamisel. Samuti kontsertidel Peterburi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestriga või “Suure valsi” suvefestivalil Ermitaaži muuseumis.
2007. aastal sai Peter Guthist esimene külalisdirigent Peterburi Muusikalise Komöödia Teatris, kus ta dirigeerib mitmeid uusi operette, samuti ka iga-aastaseid galakontserte, millest võtavad osa mitmed maailmakuulsad artistid.
2012. aastast  on Guthi kutsutud tegema pidevat koostööd maailmakuulsa orkestriga “Moskva Virtuoosid”, mille eesotsas on Vladimir Spivakov. Koos antakse kontserte ka Moskvas ja teistes Venemaa linnades.
2006. aastal sai ta oma teenete eest Viini seltsilt Kuldse autasu.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika