Ülestõusmispühade kontsert

  • Laupäev, 31.03
  • 15:00
  • Tartu, Pauluse kirik
  • Koorimuusika

Tutvustus

Esitajad:

Corelli Barokkorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Solistid:
Jaanika Kuusik (sopran), Maarja Helstein (alt), Ivo Posti (kontratenor), Rasmus Kull (tenor, bass) Tamar Nugis (bass)
Dirigent Martin Sildos

Kavas:
Purcell. “Ood Pühale Ceciliale” Z 328

Inglise barokkhelilooja Henry Purcelli suurteos „Ood Püha Cecilia auks“ kõlab Tallinna ja Tartu kirikutes Ülestõusmispühade tähistamiseks.

Püha Cecilia oli muusikute kaitsepühak, tema ülistamiseks loodud teosega on sümboolne tähistada suuri kirikupühasid – heas esituses kaunis muusika on läbi aegade pühadesõnumit võimendanud.

Purcelli teos valmis 1692. aastal helilooja kaasaegse iirlase Nicholas Brady tekstile, mis omakorda tugineb John Drydeni oodile Cecilia oreli leiutamisest. Dryden oli restauratsiooniaegse Inglismaa prominentne luuletaja ja näitekirjanik, kes on  tuntud ka huvi poolest Pythagorase “harmonia mundi” teoori vastu, mis väidab, et Maa loomise keskseks jõuks oli muusika.

Purcelli teos ülistab muusika allikat ja jõudu, kõneleb meloodilisest viiulist, armunud flöödist, pehmest kitarrist, vilepillist ja Cecilia instumendist – imelisest masinast – orelist.

Koostöös Corelli Consordi kontserdisarjaga “Kirikupühad Maarjamaal” ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga

NB! Tallinna Jaani kirikus toimuva kontserdi kellaaeg on muutunud! Varasemalt kell 16:00 toimuma pidanud kontsert on lükkunud hilisemaks, uue algusajaga kell 17:00.
Vabandame!

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika