Türgi nädal esitleb: TANINI TRIO

  • Neljapäev, 6.09
  • 18:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Selts Raeküla MTÜ

Tutvustus

Kontsert toimub teemanädala „Türgi nädal Pärnus“ raames.

Asutatud aastal 2006, on Tanini eklektiline, lüürilis-instrumentaalne trio kolmest türgi muusikust, kellest igaühel on ka edukas iseseisev rahvusvaheline karjäär.

Tahir Aydoğdu mängib kanun-i, mis on Lähis-Idas levinud kandle-tüüpi pill, millel on riigist sõltuvalt variatsioone. See on Ida-Euroopa tsimbali kauge sugulane. See on peamiselt meloodiapill, teisejärguliselt mängitakse sellega akorde ja arpedžosid ning tänapäeval üsna harva esinevas praktikas, nagu näiteks Tanini, vahetevahel ka saatvat meloodiat.

Bilgin Canaz mängib nei-d, mis on iidne kepp-flööt, ulatudes tagasi sumeriteni. See on läbi aegade väga vähe muutunud, sellest hoolimata on sellel võimalik mängida hämmastavalt laia ulatusega erinevaid tehnikaid, kui see on sattunud sellise tänapäevase ja mitmekülgse mängija kätte nagu näiteks härra Canaz. Tihti viidatakse sellele kui sufi-de muusikariistale, kuid see on vaid üks tema paljudest nägudest, eriti Tanini puhul.

Burçin Büke mängib klaverit, tagades ansamblile harmoonia ja polüfoonia, olles ühtlasi ka bassi- ja rütmipill. Kohati siiski kuuleb selles ansamblis klaverit mängimas ka türgipäraseid ehismeloodiaid, imiteerides traditsioonilisi pille.

Taninil on missioon: luua ida ja lääne kultuuride vahele sildu, edendada ülemaailmset rahu ja sõprust. Neil on väga hoolikalt valitud repertuaar, mis koosnev türgi elementidega rikastatud lääne muusikast ja lääne elementidega rikastatud türgi muusikast, mis on hoolikalt kokku segatud, püüeldes nii palju kui võimalik homogeensuse ja ilu poole.

Ansamblina koos on nad esinenud Türgis, Itaalias, Saksamaal, USAs, Lõuna-Koreas, Kanadas, Bulgaarias, Ungaris, Leedus, Türkmenistanis, Hispaanias, Maltal, Poolas, Inglismaal, Šotimaal, Bosnia-Hertsegoviinas, Taiwanis, Malaisias, Küprosel, Jordaanias jne. Nad on salvestanud kaks albumit: Dokunuşlar (Puudutused) and Dokunuşlar II (Puudutused II), mis on Internetis kättesaadavad. Trio liikmetel eraldi on palju pikem loetelu riikidest, kus mängitud ning albumitest, mis välja antud.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika