„Talvine teekond“. Viesturs Jansons (tenor, Läti Rahvusooper)

  • Laupäev, 12.12
  • 18:00
  • Tallinn, Kadrioru loss
  • Kammerkontsert
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Viesturs Jansons (tenor, Läti Rahvusooper)
Johan Randvere (klaver)

Kavas:
Franz Schubert. Valik vokaaltsüklist „Talvine teekond“ D 911 – romantismiajastu kauneim vokaaltsükkel

„Talvine teekond“ on üks romantismi laululoomingu pärle – valus ja liigutav pilguheit tolle ajastu inimese hinge. Schubert ise on teose osi kirjeldanud kui „kohutavaid laule, mis ometi tähendavad mulle rohkem kui kogu mu varasem vokaallooming“.

Tsükkel on kirjutatud Wilhelm Mülleri sõnadele, kelle tekstid on inspireerinud Schubertit looma paljusid oma kaunimaid laule. Kogu tsüklist kuuleme seekord tunni jagu muusikat – olulisemaid laule. Need kirjeldavad 19. sajandi noormehe igatsusi, pettumusi, võõrandumist ja hüljatust. Tekstilt kurvad ja lootusetud, on muusikas ometi palju ilu ja helgust.

Viesturs Jansons on Läti Rahvusooperi esitenoreid, kes on Eestis palju laulnud nii rahvusooperi laval kui ka solistina suurvormide ettekannetel. Johan Randvere võlub kuulajaid talle omase sarmi ja tundlikkusega.

Kontserdisari „Liederkreis“ toob publiku ette seitsmeteistkümne helilooja vokaaltsüklid. Läbiva teemaga laulusarjadel on nii muusikaline kui ka poeetiline väärtus – need on nagu romaanid muusikas. Tihti kujutavad vokaaltsüklid tegelase füüsilisi ja psühholoogilisi rännakuid. Kahel kontserdil kuuleb ka tsüklite džässitöötlusi.

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika