PÜHA MAGMA. Eesti muusika päevad

  • Reede, 13.04
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Sümfooniline muusika
  • ERSO koostöös festivaliga EMP

Tutvustus

Esitajad:

HEIGO ROSIN löökpillid, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent RISTO JOOST

Sarja TULEVIKUMUUSIKA III kontsert

Toivo Tulev
3 sümfooniat (esiettekanne)

Age Veeroos
Uus teos sümfooniaorkestrile (esiettekanne)

Erkki-Sven Tüür
Sümfoonia nr 4 “Magma” löökpillidele ja sümfooniaorkestrile

HEIGO ROSIN löökpillid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent RISTO JOOST

Eesti muusika päevad (EMP) on alates 1979. aastast olnud olulisim Eesti heliloojate loomingule keskenduv festival. 2018. aastal on festivali kandvaks teemaks on PÜHA. Nagu ikka, pakub EMPi sümfooniakontsert avastamisrõõmu ja põnevaid uudisteoseid – seekord Age Veeroosi ja Toivo Tulevi sulest. Lisaks uutele teostele tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri 2002. aastal valminud neljas sümfoonia “Magma” soololöökpillidele ja sümfooniaorkestrile Eesti esimese löökpillisolisti Heigo Rosina soleerimisel.

Hoolimata noorest east on Heigo Rosin andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal pälvis ta esimese Eesti muusikuna Šveitsi maineka Orpheumi Fondi solististipendiumi. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes viie nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. Alates 2016. aastast on ta Malletechi firma löökpillide ja Sabiani firma taldrikute ametlik artist ning 2017. aasta jaanuaris debüteeris ta solistina New Yorgi Carnegie Hallis.

Erkki-Sven Tüüri loomingust on Heigo Rosina soleerimisel kõlanud korduvalt marimbafonikontsert “Ardor”, “Magma” soolopartii kõlab Eesti muusika päevadel tema esituses aga esmakordselt. Erkki-Sven Tüür: “Löökpillimängija Heigo Rosin puudutas mind väga sügavalt. Lisaks loomulikule musikaalsusele ja andekusele imetlen ma tema keskendumist ja visadust, tänu millele kõlavad isegi tehniliselt kõige keerukamad teosed tema esituses veenvalt ja loomulikult. Iga helilooja tahaks oma teoste ettekandel kogeda just sellist energeetilist ja sundimatult kirglikku esitust.”

2012. aasta V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aasta Nikolai Malko nimelise dirigentide konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui kontserdilavadel. Ta on Rahvusooper Estonia koosseisuline dirigent, alates hooajast 2012/13 Tallinna Kammerorkestri peadirigent, hooajast 2015/16 Leipzigi MDRi koori kunstiline juht ning 2016. aasta kevadest Tallinna Filharmoonia ja Birgitta Festivali kunstiline juht.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVIPILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO koostöös festivaliga EMP

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika