Põhjamaade Sümfooniaorkester ”1001 ÖÖD”

  • Teisipäev, 21.05
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klassika, Sümfooniline muusika
  • Hea Muusika Selts MTÜ

Tutvustus

Põhjamaade Sümfooniaorkester

“1001 ÖÖD”

Dirigent: Anu Tali
Solistid: Heigo Rosin (löökpillid) ja Pawel Zalejski (viiul)
Kavas: Heino Eller “Koit”, Erkki-Sven Tüür “Magma, Rimski-Korsakov “šeherezade”
Põhjamaade Sümfooniaorkester:
Orkestri loojate tandemi  Anu ja Kadri Tali jaoks on Põhjamaade Sümfooniaorkester personaalne ja hingelähedane looming, võib isegi öelda, et elutöö.  Koos oma sõpradest muusikutega on läbi aastate Eesti publikule tutvustatud säravaid soliste ning viidud maailmalavadele Eesti muusikuid. Eesti on Põhjamaade Sümfooniaorkestri koduks, kust saavad alguse head ideed ja paljud kontsertreisid maailmalavadele.

Põhjamaade Sümfoonikud, keda maailmameedias on kirjeldatud kui „rock-grupi hingega orkestrit“, on lisaks põnevatele kontserdikavadele võtnud südameasjaks ka heategevusliku tegevuse “Erilisene Sündinud” liikumise nime all. Heaks näiteks on kontserdid Tuleviku Meistri fondi, Kellukese Fondi ja Tammistu Perekodu toetuseks ning koostöö Audierega. Eesti kooliõpilastele loodud “Noore Publiku programmist”, on tänaseks osa saanud üle 25 000 lapse.
Anu Tali on öelnud: “Põhjamaade Sümfooniaorkester on „Erilisena sündinud” liikumise juhtlaevaks, millega soovime tähelepanu juhtida sellele, et Eesti võimsaim eksport on Eesti aju ehk inimene ja tema isiksus.“ 
Dirigent Anu Tali on auhinnatud Eesti Vabariigi Presidendi Noore Kultuuritegelase Preemiaga, “Tõusva Tähe” auhinnaga Saksamaal ja Eesti Raadio Aasta Muusiku tiitliga. Eesti kooliõpilaste nomineerituna on Anu Talile omistatud Unicefi „Sinilinnu“ preemia.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika