Piazzolla 100 KONTSERDID JÄÄVAD ÄRA

  • Teisipäev, 16.03
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Nortango:
Johan Randvere (klaver)
Kirill Ogorodnikov (kitarr)
Momir Novaković (bandoonium)
Mari Poll (viiul)
Heikko Remmel (kontrabass)

Valitsuse kehtestatud piirangute tõttu jätab Eesti Kontsert ära märtsi plaanitud kontserdid. Piletid ostetakse tagasi.

__________________

Nortango on 2019. aasta suvel loodud ansambel, mis esitab peamiselt argentina helilooja Astor Piazzolla (1921–1992) muusikat kaasaegse klassikalise muusika ning džässi võtmes.

„Tundus põnev ja paras väljakutse luua selline kava just siin, põhjamaal, mida peetakse pigem külmaks ja väljapeetuks,“ avab Nortango eestvedaja serblane Momir Novaković projekti sünnilugu.

„Ent avastasin, et meis kõigis on ühesugune kirg ja rütmitunnetus, mille see muusika meis avab ja publikuni toob. Olen varem Piazzolla muusikat esitanud ka koos argentiinlastega, ent nii suurepäraste muusikute puhul nagu käesolevas projektis ma ei taju vahet, kas tegu on eestlase või argentiinlasega.“

Serbia akordionisti Momir Novakovići eestvedamisel loodud kvintetti kuuluvad oma ala parimad muusikud, kes on tuntust kogunud nii meil kui ka mujal. Piazzolla nuevo tango erineb traditsioonilisest tangost džässielementide, eripärase harmoonia ja ootamatute kõlade, kontrapunkti ja kompositsiooni poolest. Nagu argentina psühhoanalüütik Carlos Kuri on öelnud, Piazzolla on ühendanud tango läänemaailma muusikaelementidega nii osavalt, et on loonud seeläbi koguni uue muusikastiili.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika