„Päikeselaul“ Collegium Musicale, Eesti Sinfonietta, dir Endrik Üksvärav

  • Pühapäev, 8.03
  • 18:00
  • Tallinn, Niguliste kirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kammerkoor Collegium Musicale
Eesti Sinfonietta
Dirigent Endrik Üksvärav

Kavas:
Pärt Uusberg. „Palve“
Tõnu Kõrvits. „Canticle of the Sun“
Ola Gjeilo. „Sunrise Mass“

Kontserdiõhtu tutvustab kuulajale teoseid, millel on side päikese kujundi kasutamisega. Oleks keeruline leida sobivamat sisu sellele erilisele päevale, mil päike meie laiuskraadil oma võimu taastab ja end päev-päevalt enesekindlamana tunneb.

Tõnu Kõrvitsa kooritsükkel „Päikeselaul“ püha Franciscuse tekstile on nõudlik ja värviderohke muusika, mis on inspireeritud Ameerika lõunaosariikide bluusirütmidest ja värvidest. Norra helilooja Ola Gjeilo samuti päikesest inspireeritud teos „Päikesetõusu missa“ on inspireeritud läbipaistvast ja avarast ilmaruumist, maisest ja elujaatavast rütmikast ning Põhjala rikkalikust värvipaletist.

Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. 2017 võitis koor EBU rahvusvahelise koorikonkursi „Let the People Sing“ grand prix’. Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet kolmel korral aasta koori tiitliga (2017, 2014 ja 2011). Eesti Kultuurikapitali helikunsti sihtkapital tunnustas kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksväravat 1. oktoobril 2018 aastapreemiaga Eesti koorimuusika särava edendamise ning pühendunud ja kõrgetasemelise tutvustamise eest nii Eestis kui ka välismaal.

Eesti Sinfonietta on orkester, kus mängivad eesti muusikud, samuti Eestis resideerivad muusikud. Orkestri koosseis sõltub repertuaarist, ulatudes 12-liikmelisest ansamblist 55-liikmelise orkestrini. Orkestri muusikuid seob soov leida klassikalisele muusikale uus kaasaegne kvaliteet ja väljund ning tutvustada Eesti muusikat ja muusikuid maailmas.

Orkester on üles astunud mainekatel lavadel, nagu Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi Filharmoonia, Brüsseli Flagey ja Bozar, Viini Musikvereini Kuldne saal. Eesti Sinfonietta on osalenud mainekatel rahvusvahelistel festivalides, nagu Ars Musica Belgias, Festival Internazionale Pianistico di Brescia e Bergamo, Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal. Kontserdireisid on viinud orkestri Euroopasse, Lõuna-Ameerikasse ja Lähis-Itta, osaletud on paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades.

Eesti Sinfonietta teeb omanäoliseks seik, et maailmanimedega solistide kõrval peab orkester väga oluliseks anda soleerimisvõimalusi meie oma mängijatele ning arvestab seda kontserdikavade koostamisel.

Alates jaanuarist 2019 on Eesti Sinfonietta kontsertmeistriks Johannes Põlda.

www.eestisinfonietta.ee
www.facebook.com/estoniansinfonietta/

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika