Operetikuningas Imre Kálmán (lükkub oktoobrisse)

  Tutvustus

  Hea publik,

  Anname teada, et 18.08. ei toimu Rahvusooper Estonia külalisetendust „Imre Kalman – Operetikuningas“.

  Etendus toimub oktoobris 2020, kuupäev on täpsustamisel. Ostetud piletid kehtivad  uuele kuupäevale,  pileteid on võimalik ka tagastada Jõhvi kontserdimaja kassasse.

  Kui soovite olla kursis meie viimaste uudistega siis palun liituge meie infokirjaga: http://eepurl.com/bderlH

  Parimate soovidega,
  Jõhvi kontserdimaja

   

  Kontsertlavastus Imre Kálmáni elust ja loomingust.Muusika Imre Kálmáni operettidest
  Esietendus 9. jaanuaril 2019
  Kestus 2 h 45 min, üks vaheaeg
  Peaosades Hans Miilberg ja Helgi Sallo

  „Pool lehekülge Ferenc Liszti partituuri kaalub üles kõik minu kirjutatud ja veel kirjutamata operetid.“ Nõnda on öelnud ungari operetihelilooja Imre Kálmán, kellele tema kaasaegsed andsid nime Operetikuningas. Kohe oma esimese operetiga „Sügismanöövrid“ (1909) tõestas Kálmán, et tema näol on tegemist äärmiselt andeka operetikomponistiga ning tema järgnevad teosed vaid kinnitasid seda fakti. Viisimeistrina oli ta ületamatu – kauneid ja sütitavaid meloodiaid pudenes nagu varrukast. Jalutuskäikude ajal tegi ta vahel äkki peatuse, et kirjutada üles mõni pähe kerkinud viisijupp. Sama juhtus ka laiaulatuslike lõunasöökide ajal lugematutele sugulastele, kui helilooja haaras äkki salvräti, et see siis noote täis kritseldada. „Mustlasprimaš“ (1912), „Tšaardašivürstinna“ ehk „Silva“ (1915), „Karnevalihaldjas“ (1917), „Bajadeer“ (1921), „Krahvinna Mariza“ (1924), „Tsirkusprintsess“ (1926), „Hertsoginna Chicagost“ (1928), „Montmartre’i kannike“ (1930) – need on tuntuimad tema operettidest.

  Saatus kihutas Kálmáni aga tagant ja pani teda proovile. Võib-olla ongi see põhjuseks, miks tema kõige lõbusamates operettides kõlavad nõnda selgelt traagilised noodid. Kaheosaline kontsertlavastus räägib Imre Kálmáni elust, loomingust ja armastusest, milles kõlavad muusikalood pakuvad kindlasti meeldivat äratundmisrõõmu. Peaosades Rahvusooper Estonia opereti legendaarsed suurkujud: Imre Kálmáni rollis Hans Miilberg ja tema abikaasa Vera rollis Helgi Sallo. Teistes osades Janne Ševtšenko, Helen Lokuta, Heli Veskus, Kristel Pärtna, Kristina Vähi, Juuli Lill, Triin Ella, Rauno Elp, René Soom, Urmas Põldma, Mehis Tiits jpt.