Opera Stars Gala. The Voices of New Year

  • Teisipäev, 16.01
  • 19:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
  • Eesti Muusika- ja Balletiagentuur

Tutvustus

See pidulik galakontsert on eriliseks sündmuseks nõudlikule publikule. Rahvusvaheline solistide koosseis, rahvusvaheliste konkursside laureaadid ja Euroopa juhtivate ooperimajade residendid toovad lavale tõelise ooperihiilguse. Sümfooniaorkester lisab solistide kõlale veelgi värvi.

Noor bariton Jaka Mihelac pole veel 30-aastane, kuid ta on juba mitu hooaega olnud Berliini Staatsoperi solistiks. Lauljal oli õnn töötada koos selliste dirigentidega nagu Daniel Barenboim, Zubin Mehta, Vladimir Jurowski. Eelmisel hooajal debüteeris Jaka peaosades Sloveenia Rahvusooperis “Jevgeni Onegiinis” ja ühe tuntuima Saksa kaasaegse helilooja Georg Friedrich Haasi “Thomases”, mis esietendus 25. juunil 2023 Berliinis.

Ameerika tenor Eric Fennell on Eesti avalikkusele juba tuttav. Mõni aasta tagasi esines ta Estonia teatri laval. Tema turnee geograafia hõlmab viit kontinenti – laulja esines Berliinis ja New Yorgis, Buenos Aireses, Tokyos ja Kairos, tema repertuaari kuuluvad kõik teadaolevad tenoripartiid. Huvitav on see, et lisaks ooperilaulmisele on Eric lapsepõlvest saati hokit mänginud. Noorena mängis ta isegi Philadelphia Jr. Flyers meeskonnas.

Mainekate rahvusvaheliste ooperikonkursside finalist, metsosopran Lilia Istratii esineb Bukaresti Rahvusooperis ja Luksemburgi Filharmoonias, osaleb Euroopa muusikafestivalidel ning valdab maailma ooperirepertuaari raskemaid osi.

Lõpetuseks meie õhtu primadonna – võluv Katarzyna Mackiewicz – mitte ainult ooperi, vaid ka opereti tunnustatud staar: unustamatud Silva ja Maritsa, Hanna Glavari ja Rosalinde, Odette Bayaderest ja Theodora Mister X-ist. Aga ka Violetta, Lucia, Julia, Margarita, Pamina, Eurydice… Katarzyna on Poola muusikakultuuri saadik ja tõeliselt globaalse karjääriga laulja.

Kontserdi kavas on palju kuulsaid hitte ooperitest ja operettidest, nagu Carmen, Faust, La Traviata, Sevilla habemeajaja, Hoffmanni lood, Silva, Lõbus lesk, Viini veri, Nahkhiir ja Juudit. Need teosed suudavad luua pidulikku meeleolu ning hämmastada publikut oma ilu ja esitusmeisterlikkusega, sukeldudes ooperimaailma.

 

Sündmuse koduleht: https://fb.me/e/4KSmqjlZA

 

Esituste kava

  • Teisipäev, 16.01
  • 19:00
  • Tartu, Vanemuise kontserdimaja
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.