Meelis Orgse (barokkviiul)

  • Laupäev, 20.01
  • 18:00
  • Tallinn, Kadrioru loss

Tutvustus

Esitajad:

Meelis Orgse (viiul)

Kavas:

J. S. Bach
Sonaat nr 3 C-duur, BWV 1005
Partiita nr 2 d-moll, BWV 1004

Meelis Orgse on hetkel meie kõige süvenenum barokkviiuldaja, barokkansambli Floridante ning Bremeni Barokkorkestri liige, barokkviiuli õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Orgse lõpetas 2015. aastal barokkviiuli erialal Bremeni Kunstide Kõrgkooli, õppejõuks Thomas Albert, eelnevalt õppis ta Helsingis Sibeliuse Akadeemias Kreeta-Maria Kentala juhendamisel.

Kontserdisari „Silmitsi Bachiga“
Kontserdisarja keskmes on Johann Sebastian Bachi sooloteosed – klahvpillide kõrval ka viiulile, tšellole ja flöödile. Üks aegade imetletum helilooja puudutab neis oma kunsti, pillide ja mängijate piire. Suurem osa Bachi kammermuusikast on sündinud üsna lühikese aja jooksul, mil ta töötas Kötheni õukonna kapellmeistrina ja lõi oma teoseid kõrgseltskonnale, kes omaaegse kirjelduse kohaselt „mitte üksnes ei armastanud, vaid ka mõistis muusikat“. Teosed, mis pole esmaselt mõeldud kontsertesitusteks, vaid intiimseteks kohtumisteks muusika saladusega, tuuakse kuulajate ette ajastu pillidega ja ajastutruus esituslaadis ning kõrvuti hästi tuntud eesti muusikutega pannakse proovile ka barokkmuusika mängijate noorem põlvkond.
Toomas Siitan

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika