„Maa ja taeva vahel“. Jürjens, Jürjendal, Viira

  • Esmaspäev, 14.12
  • 16:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Mari Jürjens (laul, kitarr)
Robert Jürjendal (kitarr, live-elektroonika)
Liis Viira (harf, live-elektroonika)

Maa ja taeva vahel vaid süttib ja sätendab valgus, helendus kerkib üha ja tuul kannab edasi sillerdust, et see võiks jõuda igale poole, kõikjale. Maa ja taeva vahel ma lendan ja kogun kiiri, valgust igasse päeva … ja öösse jääb üle veelgi.

– Liis Viira „Maa ja taeva vahel“

Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laululooja ja laulja. Ta on välja andnud kolm autoriloominguga sooloalbumit: debüüt „22“ (2010), „Maa saab taevani“(2013) ning „27“ (2016).

Muusika on minu jaoks alati olnud müstiline ja vaba. Seetõttu pole ma kunagi tahtnud teda liiga lähedalt uurida. Olen püüdnud teda enesele saladuseks jätta, et ikka ja jälle avastada. Mulle meeldib, et muusika annab võimaluse olla hästi aus.  

– Mari Jürjens

Liis Viira on mitmekülgne looja, kelle huvid hargnevad kolmes suunas: helilooming ja improvisatsioon, klassikaline interpretatsioon harfil ning heli ja liikuvat pilti (animatsiooni) ühendav looming. Liisi tegevus harfimängijana ulatub soolokontsertidest ja improvisatsioonilisest tegevusest orkestrimänguni.

Robert Jürjendal on kitarrist ja helilooja, kelle loomingusse kuuluvad heakõlaline kammer- ja koorimuusika, elektrooniline eksperimentaalne progerokk ning ambient jazz, filmi- ja teatrimuusika.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.