Kyiv Grand Ballet ”Luikede järv”

  • Laupäev, 3.02
  • 19:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Ballett
  • ART Partner CZ s.r.o.

Tutvustus

Kyiv Grand Ballet, üks edukamaid gastroll-truppe rahvusvahelises balletimaailmas, on toonud lavale kauneimad maastikud ja kostüümid, mille on loonud Ukraina Rahvusooperi kunstnikud. Ning tantsijad, kes on võitnud arvukalt auhindu ja köitnud vaatajaskonda alustades Pariisi kuulsaimatest lavadest lõpetades New Yorgi omadega.
Kyiv Grand Balleti asutaja ja juht, endine Ukraina Rahvusooperi balletisolist Aleksandr Stojanov, on lavastanud hulgaliselt etendusi, osalenud galadel ja festivalidel ning on tantsijana pälvinud rohkelt auhindu. Nii on ka tema 2014. aastast Kiievist pärit noor trupp pakkunud publikule rõõmu üle terve maailma. Seoses 2022. aasta veebruaris Venemaa poolt alustatud sõjaga, jäi ringreisil viibinud balletitrupp mõneks ajaks Pariisi “kinni”. Hetkel tuuritab trupp palju mööda maailma, kogudes raha Ukraina toetuseks.
Niimoodi ringi tuuritades on Kyiv Grand Ballet võitnud publiku südameid: Prantsusmaal, Saksamaal, Šveitsis, Hollandis, Belgias, Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Islandil, Tšehhis, Austraalias, Uus-Meremaal ja erinevates Ladina-Ameerika riikides.
Kyiv Grand Ballet gastroleerib Eestis juba teist korda, sel korral P.I.Tšaikovski šedöövriga “Luikede Järv”, milles teeb erikülalisena etteaste maailmakuulus priimabaleriin Ana Sophia Scheller (USA).
Ana Sophia Scheller on Argentiina päritolu Ameerika baleriin, kes alustas 2004 aastal tantsimist New York City Balletis. Aastal 2017 sai temast San Francisco priimabaleriin. Alates 2019. aastast on Ana Sofia Scheller Ukraina Riikliku Akadeemilise Ooperi- ja Balletiteatri prima.
Tulge ja elage kaasa graatsilisele ning muinasjutulisele armastusloole nõiutud Luigekuningannast, kelle saab lunastada vaid tõeline armastus … Kyiv Grand Balleti kaunis ja klassikalises lavastuses.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika