Kontserdisari „Vene salong“: Tamar Nugis (bariton), Ilana Lode (klaver)

  • Laupäev, 2.03
  • 17:00
  • Tallinn, Maarjamäe loss
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Tamar Nugis (bariton)
Ilana Lode (klaver)
Kärt Tammjärv (tekstid)

Kavas:
Rahmaninov, Tšaikovski jt.

Kontserdisari toob publikuni vene romansi ja poeesia võluva sulami kaunis Maarjamäe lossis. 19. sajandil Euroopas populaarne intiimne kodune musitseerimisvorm leidis oma väljundi Venemaal sentimentaalse romansivormi õitsengus 20 . sajandi esimestel kümnenditel.

Vene romanss peegeldab rohkeid tundedetaile, kiirelt vahelduvaid meeleolusid ning paljastab vene hinge kogu oma tunderikkuses. Iga romanss jutustab liigutava loo: kohtumised ja lahkuminekud, aated ja au, õrnus ja siirus, armastus ja kirg, kahtlused ning kahetsus. Muusikat täiendab vene luuletajate looming, mida loetakse nii eesti kui ka originaalkeeles.

Tamar Nugis on lõpetanud 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis, täiendanud end Sibeliuse Akadeemias Annika Ollinkari juhendamisel ning rahvusvahelistel meistrikursustel. Ta on teinud mitmeid meeldejäävaid rolle Vanemuise teatris: Krahv Balduin Zedlau (Strauss „Viini veri“), Javert (Schönberg/Boublil „Hüljatud“), Juhan (Lill „Tulleminek“), Ärni (Aints „Rehepapp“) jt. Tekstitundliku lauljana on Tamar Nugis järjest enam hinnatud oratooriumisolisti ja Liedi lauljana. Ta on mitmekülgne loojanatuur, lisaks akadeemilisele muusikale on ta tegutsenud rokkbändis, isegi tantsulavastuses ja on tegev ka laulukirjutajana. Vene romansikavas on ta laval koos loominguliste partnerite pianist Ilana Lode ja näitleja Kärt Tammjärvega.

Koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika