Kontserdisari „Vene salong“: Pavlo Balakin (bass), Sten Lassmann (klaver)

  • Reede, 5.04
  • 18:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Pavlo Balakin (bass)
Sten Lassmann (klaver)
Jaanika Arum (tekst)

Kavas:
Tšaikovski, Rubinstein, Glinka, Sviridov

19. sajandil Euroopas populaarne intiimne kodune musitseerimisvorm leidis oma väljundi Venemaal sentimentaalse romansivormi õitsengus 20 . sajandi esimestel kümnenditel.

Vene romanss peegeldab rohkeid tundedetaile, kiirelt vahelduvaid meeleolusid ning paljastab vene hinge kogu oma tunderikkuses. Iga romanss jutustab liigutava loo: kohtumised ja lahkuminekud, aated ja au, õrnus ja siirus, armastus ja kirg, kahtlused ning kahetsus. Muusikat täiendab vene luuletajate looming, mida loetakse nii eesti kui ka originaalkeeles.

Pavlo Balakini mahe ja võimas hääl ning sügavalt läbitunnetatud ja emotsionaalne esitus on rõõmustanud publikut nii Eestis, Ukrainas kui ka mitmel pool Euroopas juba aastaid. Ta on sündinud Ukrainas, Donetskis, tuli õppima maestro Mati Palmi juurde 2008. aastal ning sellest alates on ta elanud Eestis, olles seotud pidevalt Rahvusooper Estoniaga. Oma ansamblipartneri Sten Lassmanniga on ta kuulajateni toonud mitmeid sisukaid sooloõhtuid, nendest ühed värvikamad on vene romansside esitused

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika