Kontserdisari “Klaveriõhtu” Sten Heinoja

  • Teisipäev, 10.04
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klaverikontsert

Tutvustus

Esitajad:

Sten Heinoja (klaver)

Kavas:
Sumera. „Pala aastast 1981“
Schubert. Neli ekspromti op. 90
Beethoven. Sonaat nr. 17 d- moll, op. 31
Beethoven. Sonaat nr. 21 C-duur „Waldstein“

Kontserdisarja kuraator Ivari Ilja

Sten Heinoja on noorema generatsiooni lootustandvamaid pianiste, kel on hetkel käsil magistriõpingud Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis. Sten on telekonkursi „Klassikatähed 2016“ võitja. Raskest haigusest eluga pääsenud päikeseline noormees ütleb, et lavaleminek paneb teda naeratama. Lisaks konkursivõitudele on Sten Heinoja pälvinud ka hulga eripreemiaid ning on tõeline publiku lemmik. VIII pianistide konkursi žürii esimees iseloomustas teda järgmiselt: „Heinoja on tõeline kunstnik! Tal on muusikuna kõik olemas: hea tehnika, tundelisus, emotsionaalne intelligents“.

”Klaveriõhtu” on klassikaline kontserdisari, kus peategelasteks pianist ja klaverimuusika. Kavad on eriilmelised, pakuvad põnevust ja avastamisrõõmu, võimaldades esinejatel näidata meisterlikkust ja kehtestada oma kunstniku “mina”. Programmides on teoseid värvierksatest miniatuuridest mastaapsete suurteosteni, populaarsetest tippteostest harva mängitavate haruldusteni.
Sarja kuraator, maailma tähtsaimatel kontserdilavadel esinenud pianist Ivari Ilja toob publiku ette nii noori säravaid Eesti pianiste kui ka metropolide lemmikuid.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika