Kontserdisari „i nagu interpreet“: Ralf Taal (klaver)

  • Teisipäev, 13.11
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Ralf Taal (klaver)

Kavas:
Schubert. Sonaat B-duur D 960
Mozart. Sonaat D-duur K 576
Liszt. „Réminiscences de Don Juan“ S 418

Kava esimeses pooles kõlavat Schuberti sonaati B-duur võiks nimetada kokkuvõtteks inimese elust. Peateema plastiline kantileen ja sellele järgnev müstiline bassiliikumine viib meid juba teispoolsesse maailma. Heledamad nüansid meenutavad kaotatud õnne.
Kava teine pool on pühendatud Mozarti muusikale ja päädib ülivirtuoosse ooperimuusikast inspireeritud Liszti teosega „Réminiscences Don Juan“ – teos, mida legendaarne pianist Ferruccio Busoni on pidanud pianismi tipuks.

Eesti klaverimängu kõrgklassi kuuluv soolopianist ja hinnatud ansamblist Ralf Taal on läbi ja lõhki romantiline muusik, kes on tuntud virtuoosse tehnika ja nõudlike kavade poolest. Ta on esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Lätis ning soleerinud peaaegu kõigi Eesti orkestrite ees, esitanud ligi 20 instrumentaalkontserti (sealhulgas Raimo Kangro ja Tõnis Kaumanni uudisloomingut) ning teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Arvo Volmer, Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Jüri Alperten, Leo Krämer jt.

Koostöös Eesti Interpreetide Liiduga

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika