Kontserdisari “Eesti ajastud”: “Rootsi aeg”. Ansambel Triskele

  • Neljapäev, 20.09
  • 18:00
  • Tallinn, Tallinna Suurgildi hoone
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Ansambel Triskele
Tarmo Tabas ((laul), Ergo-Hart Västrik (laul), Heikki-Rein Veromann (flöödid, torupill, parmupill, laul), Toivo Sõmer (lauto, ud, mandoola, kandled, laul), Janno Mäe (trummid, kellamäng, kannel, laul)

Sissejuhatus: Jaak Juske

Kavas:
Eestirootsi ja saarte rahvakoraalid

Eesti sajandat sünnipäeva tähistav kontserdisari käsitleb olulisi perioode meie maa ajaloos ning muusikat, mis meie aladel kõlanud on. Kontserdisari toimub koostöös Ajaloomuuseumiga, kes juhib igal kontserdil tähelepanu mõnele tutvustatava perioodi iseloomulikule esemele, sõnalise sissejuhatuse kultuuri- ja muusikaruumi teeb ajaloolane Jaak Juske.

Ansambel Triskele tutvustab kontserdisarjas rootsi ja rannarootsi muusikat, mille mõjud meie rahvamuusikas, eriti Lääne-Eestis ja saartel, on laialt levinud. Ansambel on 20 tegutsemisaasta jooksul läbi töötanud eri maade ja rahvaste muusikatraditsioonid, loonud oma unikaalse kõlapildi ning muljetavaldava pillikogu. Lisaks rahvapärasele laulmisviisile kõlavad eesti rahvapillid nagu kandled, mandoola, torupill, parmupill, aga ka Euroopa keskaja instrumendid nagu lauto, flöödid, fiidel, rebekk, erinevad trummid.

Koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.