Kontserdisari “ALEKSANDRI HÄÄL”: “ALEKSANDRI HÄÄL”

  • Teisipäev, 13.11
  • 19:00
  • Narva, Narva Aleksandri kirik
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Natalja Kreslina (sopran, Moskva Novaja Opera)
Aleksei Tžižik (vibrafon, Peterburi)
Daniel Zaretski (orel, Peterburi)
Andres Mustonen (viiul)
Jüri Leiten (trompet)
Ain Varts (kitarr)
Taavo Remmel (kontrabass)
Urmas Lattikas (klaver)

Kavas: J. S. Bach, Händel, Vähi, improvisatsioonid klassika teemadel

Narva Aleksandri kiriku saal avaneb imeliste häältega. Kiriku võlvid on orelimuusika ja soolohäälega harjunud, taasavamisel esineb Moskva Novaja Opera ning Suure Teatri solist sopran Natalja Kreslina, rahvusvahelise haardega lauljanna, kes esinenud kontserdilavadel üle maailma. Temaga koos musitseerivad Peterburi konservatooriumi oreliprofessor Daniel Zaretski ja tunnustatud eesti muusikud. Värvide ja hääle kooskõla täiendavad elektrikitarr ning vibrafon, muuhulgas kõlab ka Londoni Big Benile loodud kellamäng, vahelduseks klassikale vabaimprovisatsioon. Sellest kõigest moodustub Narva Aleksandri kiriku uus, jumalik hääl!

Narva Aleksandri kirik on põneva ajalooga hoone, millel on erakordne akustika. Kiriku keerulise saatuse tõttu on seni publikule avatud olnud vaid kiriku torn ning kirikusaal ise on seni olnud külastajatele suletud. Tänu kupli renoveerimisele on nüüd võimalikuks saanud külastajate kutsumine kirikusaali, kus saame korraldada kontserte ning näidata Eesti suurimale kuplile videoinstallatsiooni – elamust pakkuvat etendust.

„Taevas Narva kohal“

Videoinstallatsioon kiriku kupli all räägib meile loo Narvast kui omaaegsest baroksest pärlist, sõjapurustustest, Narvast muutuvas ajas. Mineviku peatüki sulgenud Narva ärkab ja tärkab taas elule. Vesi – eluallikas avaldub nii loodusjõuna kui peenemate struktuuride kaudu. Vesi on mõjutatav, ta reageerib ja mäletab. Mõningaid vihjeid inimeste hingesuurusest toovad meieni pühakute heateod, kes on kõik kunagi olnud tavalised inimesed meie endi seast.

Stsenaarium Donald Tomberg, muusika ja helid Ardo Ran Varres, video ja animatsioon Taavi Varm.
Vaata ka: www.aleksandernarva.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika