Klaveriduo Argo & Arko

  • Kolmapäev, 13.03
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Arko Narits (klaver)
Argo Jentson (klaver)
Kunstiteos - Elmar Kits „Ballett“
Kunstiajaloolane Aleksandra Murre

Kavas:
Beethoven. Sonaat neljale käele op. 6
Poulenc. Sonaat neljale käele FP 8
Barber. Balletisüit „Suveniirid“ op. 28
Hatšaturjan/ Anderson. “Mõõkade tants” balletist “Gajane”
Rahmaninov. „Kuus pala“ op. 11

Kunstiteos – Elmar Kits „Ballett“ (Eesti Kunstimuuseum)

Kunstiajaloolase sissejuhatus – Aleksandra Murre

Tegemist on kontserdiga sarjast „Helisevad šedöövrid“, mis liidab omavahel kunsti ja muusika. Kontsert toimub koostöös Kadrioru kunstimuuseumiga ning sellel korral tuuakse Pärnu publiku ette Elmar Kitse „Ballett“. Kontserdile teeb sissejuhatuse ning avab maali tasuta kunstiajaloolane Aleksandra Murre.

Täiusliku pildi sisse mineku teevad võimalikuks noored pianistid, Arko Narits ja Argo Jentson, kes moodustavad uuendusmeelse klaveriansambeli Argo & Arko.

Tegutsemisaja jooksul on duole õpetussõnu jaganud teiste seas nii EMTA kammermuusikaprofessor Nata-Ly Sakkos, helilooja ja pianist Rein Rannap, Kölni Muusikaülikoolis õpetav prof Arbo Valdma, Peterburi PetRo klaveriduo kui ka Anatoolia Ülikooli Riikliku Konservatooriumi õppejõud Selin Şekeranber Uluğbay.

Duo repertuaar on lai ja hõlmab erinevaid ajastuid – sinna kuuluvad teosed Beethovenist ABBAni. Samuti on duo eesmärgiks pidev eesti heliloojate teoste interpreteerimine. Duo üritab särada korraga kahel rindel, eesmärgiks on esitada stiilipuhtalt ja omanäoliselt klassikalist repertuaari, kuid vahelduseks pakkuda ka show-elementidega vürtsitatud lugusid ja popurriisid.

 

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika