Kammerorkester Kiievi Solistid

  • Pühapäev, 24.04
  • 17:00
  • Paide, Paide Muusika- ja Teatrimaja
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kammerorkester Kiievi Solistid
Kunstiline juht Anatoli Vassõlkivskõi

Meie ees avaneb erakordne lugu Ukraina juhtivast kammerorkestrist, kelle kontserdireis Itaalias algas 23. veebruaril 2022,  päev enne Ukraina sõda. Sestsaadik on orkester justkui kodutuna reisinud mööda Euroopat, esitades oma kodumaa lugu muusika kaudu.  Peale Itaalia-tuuri on Kiievi Solistid andnud Euroopa muusikainstitutsioonide eestvõttel ja abiga kontserte Saksamaal, Šveitsis, Rootsis, Norras, Leedus ja Lätis. Kammerorkestri lavapartneriteks on neil erilistel puhkudel olnud Norra Kammerorkester, Baseli Kammerorkester, Eric Ericssoni Kammerkoor, Benny Anderson jpt.

Aprilli lõpul jõuavad muusika rahusaadikud Eestisse ja esitavad koos Eesti Rahvusmeeskooriga muuhulgas Arvo Pärdi loomingut.

Me mängime rahu nimel. Keeruline on hetkel kõiki emotsioone sõnadesse panna … Meie pered jäid Ukrainasse, kuid oleme nendega iga päev ühenduses. Meie töö on hetkel keeruline, kuid me musitseerime. Muusika aitab, ning hetkel on meie peamine kohus hoida elus Ukraina kultuuri.

– Anatoli Vassilkivski, Kiievi Solistide kunstiline juht

Kammerorkester Kiievi Solistid koosneb kutselistest Ukraina muusikutest, kellest enamus on rahvusvaheliste konkursside laureaadid. Orkestri asutajaks oli väljapaistev ukraina viiuldaja ja pedagoog Bogodar Kotorovitš (1941–2009). Kiievi Solistid on olnud mitme muusikaliteratuuris olulise teose, nagu Benjamin Britteni „Sõjareekviem“, George Palmeri kontrabassikontsert ning Erkki-Sven Tüüri marimbakontsert, esiettekandjaks oma kodumaal. Estonia kontserdisaalis esinesid Kiievi Solistid viimati 2007. aasta novembris ukraina helilooja Valentin Silvestrovi autorikontserdil.

Väljapaistvate saavutuste eest on Ukraina välisministeerium neile omistanud auväärse tiitli „Ukraina kultuurisaadik maailmas“.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika