Kallid seltsimehed!

  • Reede, 19.02
  • 19:00
  • Jõhvi, Kino Amadeus
  • Film

Tutvustus

Linna parteikomitee liige Ljudmilla on eeskujulik Nõukogude kodanik, kes usub kommunistlikku tulevikku ja mõistab hukka hinnatõusu üle protestivad tehasetöölised. Kui tema tütar veresaunaks muutunud streigis kadunuks jääb, variseb naise maailm kokku. Millesse enam uskuda, kui omad tapavad omasid ja ideaalid on purustatud?

Sündmustik põhineb 1962. aasta Novotšerkasski massimõrval, kus kümned surid ja sajad vangistati. Rahumeelsete protestijate vastu suunatud KGB kuulirahe vaikiti aastakümneteks maha.

PÖFFi elutööpreemiaga pärjatud Andrei Kontšalovski näitab naise silmade läbi Nõukogude ühiskonna absurdsust, milles asuvad kõrvuti idealism ja traagika. Peaosalist Ljudmillat kehastava Julia Võssotskaja jaoks on linateos sügavalt isiklik, sest ta on sündinud filmi tegevuspaigas Novotšerkasskis.

Film võitis Veneetsia filmifestivalil žüri eriauhinna ning oli tänavuse KinoFFi avafilmiks ja PÖFFi üheks publikuhitiks. Venemaa esitas “Kallid seltsimehed!” esindama oma riiki parima rahvusvahelise filmi Oscari-konkurentsis.

Film on vene keeles eestikeelsete subtiitritega

Žanr: draama

Filmi pikkus: 2t 1min

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.