Jõulukontsert. Florian Donderer (viiul, Saksamaa)

  • Pühapäev, 20.12
  • 16:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Florian Donderer (viiul, Saksamaa)
Oksana Sinkova (flööt)
Harry Traksmann (viiul)
Reinut Tepp (klavessiin)
Tallinna Kammerorkester

Kavas:

Händel. Concerto grosso nr 5 op. 6 HWV 323
Vivaldi. Triosonaat nr 8 op. 1 d-moll RV 64
Bach. Topeltkontsert d-moll BWV 1043
Corelli. Concerto grosso nr 1 op. 6 D-duur
Wassenaer. Concerto armonico nr 1 G-duur
Bach. Brandenburgi kontsert nr 5 D-duur BWV 1050

Floria non loomupärane liider, temas valitseb täiuslik kombinatsioon muusikalisest intelligentsusest ja intuitsioonist. Kontsertmeistrina suudab ta luua ainulaadseid atmosfääre.
– Paavo Järvi

Florian Donderer on õppinud Berliinis ja Londonis Berliini Filharmooniaorkestri Karajani akadeemia stipendiaadina. Ta on Saksa Bremeni Kammerfilharmoonia orkestri pikaaegne kontsertmeister (al 1999. aastast) ning on just sel perioodil loonud tänapäevase kontsertmeistrist dirigendi ja kunstilise juhi rolli. Selles astub ta üles ka koos oma ammuse partneri Tallinna Kammerorkestriga traditsioonilisel pühade-eelsel kontserdil. Florian Donderer iseloomustab kava: „Brandenburgi kontserdid ja itaalia concerto grosso’d, millest Bach inspiratsiooni ammutas. Mõnus ja lõbus kava nii esitajatele kui ka kuulajatele.“

Koostöös Tallinna Filharmooniaga

Kontsert kuulub EBU jõulumuusika päeva programmi. Euroraadio jõulumuusika päev on ülemaailmse ringhäälinguorganisatsiooni EBU (European Public Broadcasting) populaarne ühisprojekt. Tunde kestev jõulumuusika ühisprogramm läheb igal aastal ühel jõulueelsel päeval igal täistunnil eetrisse maailma eri paigust pühademeeleolus kirikutest ja kontserdisaalidest.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika