Jõhvi kontserdimaja hooaja avakontsert

  • Laupäev, 22.09
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kalle Randalu (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Nikolai Aleksejev

“Elu kui paljutõotav algus”

Kalle Randalu (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Nikolai Aleksejev

Kavas:
Brahms. “Traagiline avamäng“ op. 81
Grieg. Klaverikontsert a-moll op.16
Šostakovitš. Sümfoonia nr 15

 

Kontserdi ja raamatu „Elu kui paljutõotav algus“ ilmumisega meenutatakse ERSO endist peadirigenti Peeter Liljed (1950–1993).

Partei asemele valis ta partituuri, intriigitsemise asemele interpreteerimise. Tundlik, haavatav, õrn. Ja äge, kui muusika asemel kiputi noote mängima. Selline oli Peeter Lilje. (Mikk Mikiver, 1993)

Orkestri ette astuvad Peeter Lilje head sõbrad: koolikaaslane Leningradi konservatooriumi päevilt ja ERSO endine peadirigent Nikolai Aleksejev, kelle kontaktid ERSOga said alguse 1987. aastal just tänu Peeter Liljele, ning kauaaegne lavapartner ja mõttekaaslane Kalle Randalu, kellega koos musitseeriti nii Eestis kui paljudes Nõukogude Liidu linnades. Kontserdi kava on Peeter Lilje nägu. Avateosena kõlab Brahmsi „Traagiline avamäng“, järgneb Griegi klaverikontsert, mis oli 1980ndatel sageli tema repertuaaris nii Peep Lassmanni kui ka Kalle Randalu soleerimisel. Randaluga mängiti seda Lilje viimasel kontserdil ERSOga Estonia kontserdisaalis 1993. aasta aprillis. Kontserdi teises pooles tuleb ettekandele Šostakovitši viimane, 15. sümfoonia, mida Peeter Lilje samuti mitmel korral juhatas. Otsekui grandioosse loomingulise kokkuvõttena sisaldab sümfoonia arvukalt viiteid nii Šostakovitši enda kui ka mitme teise helilooja (Rossini, Wagner, Glinka, Mahler) teostele. Kontserdil on võimalik soetada värskelt ilmunud esimene ulatuslik käsitlus Peeter Lilje muusikuteest, autoriteks Tiina Mattisen, Maia Lilje ja Ene Pilliroog.

 

Koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika