Joel Remmel Trio & Jukka Eskola „Peegeldused“ (Eesti–Soome). Jõulujazz 2023

  • Esmaspäev, 4.12
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Jazzkaar

Tutvustus

Esitajad:

Joel Remmel – klaver, helilooja
Jukka Eskola – trompet
Heiko Remmel – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid

Kokku saavad kaks silmapaistvat muusikut, Soome trompetist Jukka Eskola ja Eesti pianist Joel Remmel koos oma trioga, et rakendada endi anded Eesti ning Soome suurte klassikaliste ja leviheliloojate pärandi tõlgendamisele. Jean Sibeliuse, Rudolf Tobiase, Ester Mägi, Eduard Tubina, Cyrillus Kreegi, Raimond Valgre, Uno Naissoo ja Arne Oidi ajatud meloodiad pannakse kõlama jazzmuusika helikeeles.

Jukka Eskola (1978), Soome lahe põhjakalda üks eredamaid trompetiste on esitanud ja salvestanud nii soolomaterjali kui ka enda juhitud Jukka Eskola Orquesta Bossa ja Jukka Eskola Soul Trio muusikat. 2007. aastal pälvis Eskola Pori Jazzi aasta kunstniku tiitli, 2022. aastal andis Soome Jazziliit talle hinnalise Yrjö auhinna.

Lahe lõunakaldalt sekundeerib Eskolale pianist Joel Remmel (1989), kelle nimi ei vaja siinsetele muusikasõpradele pikemat tutvustust. Remmel on mitmekülgne muusik, kes on teinud koostööd nii pop- kui ka jazzartistidega. 2020. aastal pälvis Remmel Aasta Jazzmuusiku auhinna, Joel Remmel Trio pärjati aasta hiljem Aasta Jazzansambli tunnustusega. Trios mängivad lisaks Remmelile Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel.

Mis aga Eskola ja Remmeli trio sel korral kokku toob? Ei miski muu kui Soome ja Eesti helikunsti suurejooneline pärand. Esitamisele tulev kava koosneb muusikalistest kummardustest heliloojatele, kellest ühetagi ei kujutaks meie kultuurilugu ette. Klassikalise muusika varasalvest hakkavad neli muusikut tõlgendama Rudolf Tobiase, Heino Elleri, Ester Mägi, Eduard Tubina ja Cyrillus Kreegi loomingut, lisaks sellele lastakse kõlada meie levimuusika suurnimede Raimond Valgre, Uno Naissoo ja Arne Oidi meloodiatel. Kirsiks sellel majesteetlikul tordil on muidugi Eskola suur kaasmaalane Jean Sibelius. See pole aga veel kõik, sest Joel Remmel on kirjutanud nimetatud meistritest inspireerituna omajagu uudisloomingut, mille kaudu ühendab ta helikunsti pärandi jazzmuusika väljendusvahenditega ja kujutlusrikka esitusega.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika