Hooaja lõppkontsert. Soome Raadio Sümfooniaorkester

  • Laupäev, 27.05
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Soome Raadio Sümfooniaorkester
Jonas Silinskas (trompet, Leedu)
Dirigent Nicholas Collon (ÜK)

Kavas:
Raitio. Ballett-intermetso „Vesipüks“ (Vesipatsas)
Weinberg. Trompetikontsert op. 94
Bernstein. Sümfoonilised tantsud muusikalist „West Side Story“
Ravel. „Valss“

Soome Raadio Sümfooniaorkester on lausa suurepärane – ansamblimäng on peenekoeline ja täpne, toon rafineeritud, ent lopsakas, peaaegu aristokraatne orkester.

The Times

Soome Raadio Sümfooniaorkester (SRSO) on Soome Ringhäälingu (Yle) orkester, kelle missiooniks on edendada Soome muusikakultuuri ja salvestada soome algupärandeid. Orkestri peadirigent on alates 2021. aasta sügisest vaimustav briti dirigent Nicholas Collon.

Tema elegantne dirigeerimisstiil, uudishimulik otsiv isiksus ning inspireeriv musitseerimine on pälvinud suurt tunnustust. Collon on esimene mitte-soome päritolu dirigent, kes on valitud SRSO peadirigendiks.

Orkestri peadirigendid ja kunstilised juhid on läbi aegade olnud Soome suurimad maestrod: Toivo Haapanen, Nils-Eric Fougstedt, Paavo Berglund, Okko Kamu, Leif Segerstam, Jukka-Pekka Saraste, Sakari Oramo ja Hannu Lintu. SRSO repertuaaris on klassikalis-romantilisted meistriteosed, kuid oluline on ka uus muusika, mida orkester regulaarselt tellib ja salvestab plaadifirmadele ja Yle arhiivi.

Orkestri hooaeg 2022/23 algas BBC Promsil, maailma ühel võimsamal klassikalise muusika suursündmusel, kus esineti peadirigent Colloni juhatusel, solistiks viiuldaja Pekka Kuusisto.

1990. aastate Soome helilooja Väinö Raitio teoste taasavastamine pühkis tolmu paljudelt Soome orkestrimuusika ununenud pärlitelt, nende hulgas ka peaaegu pool sajandit uinunud „Vesipüksilt“ („Vesipatsas“).

Mieczysław Weinbergi rikkalikku trompetikontserti on helilooja kaasaegne Dmitri Šostakovitš nimetanud sümfooniaks trompetile ja orkestrile. Teoses soleerib SRSO esitrompetist Jonas Silinskas.

Kontsert on vaheajaga, kestus 1 t 45 min.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika