„Hing lase lendu“ KONTSERTIDE TOIMUMISE AJAD ON MUUTUNUD

  • Neljapäev, 18.02
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Jazz
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Kadri Voorand Chamber Music Ensemble:
Kadri Voorand (laul, klaver), Mihkel Mälgand (bass, kontrabass)
Marek Talts (kitarr), Egert Leinsaar (viiul)
Maaren Vihermäe (viiul), Sandra Klimaitė (vioola)
Villu Vihermäe (tšello), Ahto Abner (trummid)

Avalikele üritusele märtsikuuks kehtestatud piirangute tõttu on Kadri Voorand Chamber Music Ensemble’i kontserdid „Hing lase lendu“ edasi lükatud.

Uued toimumise ajad:
K 3.03 Pärnu kontserdimaja / Uus kuupäev T 13.04
N 04.03 Jõhvi kontserdimaja / Uus kuupäev P 18.04

Kehtivad ostetud piletid. Soovi korral ostetakse piletid tagasi.
__________________________________________________

Kontserdisari „Jazzical“

Kontserdil kõlab muusika hiljuti ilmunud albumilt „In Duo with Mihkel Mälgand, mida iseloomustab varasemast mõnevõrra minimalistlikum harmoonia. Kontserdi muusika on seatud suuremale koosseisule, peale Kadri ja bassist Mihkel Mälgandi on laval ka keelpillikvartett.  Kontsert annab albumi kavale veelgi avarama mõõtme: õhulised keelpilli- ja vokaalikihid, segatuna maitsekate elektromanipulatsioonide ja biidielementidega.  

Koosseisu improviseeriv mängumaa on sümbioosis elektrooniliste efektide ja hingestatud poeesiaga. Muusikud ei sea stiilipiire, kokku sulatatakse poppi, folki, jazzi ja isegi rokki.  Kõlab nii tuntumaid hitte kui ka täiesti uut loomingut.

Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud rohkelt heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Kuigi viimasel ajal keskendub ta peamiselt eri soolokavadele ja vokaalansamblile Estonian Voices, on looming teda viinud pealtnäha ühest äärmusest teise. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud seitse albumit, millest nelja on tunnustatud Eesti muusikaauhindadega. Uusima albumi „In Duo with Mihkel Mälgand” andis 28. veebruaril 2020 välja rahvusvaheline plaadifirma ACT. Voorand on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning on praegu seal ka üks noorimaid õppejõude, kes on juhendanud ja inspireerinud selliseid noori lauljaid nagu Rita Ray, Linda Kanter, Anna Wibe jt.

Džässi stiilimerest oleme „Jazzicali“ sarja valinud klassikalise muusika seaded või klassikainterpreetide ja -instrumentidega esituskoosseisud. Suund on hõrgu ja peene kõlapildiga, otsib vaimukalt tasakaalu džässi ja klassika piirimail ning sunnib tavatutele helimaastikutele suundudes kaasa mõtlema.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.