Olga Kern (klaver, USA) KONTSERT EI TOIMU

  • Laupäev, 1.04
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Olga Kern (klaver, USA)

Kavas:
Rahmaninov. Valik etüüde-pilte op. 33 ja op. 39
Schumann. „Karneval“ op. 9
Gershwin. Kolm prelüüdi
Gershwin/Wild. „Fascinating rhythm“
***
Sergei Rahmaninov
„Muusikaline hetk“ op. 16/4
Barkarool op. 10/3
„Pulcinella“ op. 3/4
„Variatsioonid Corelli teemal“ op. 42
Valik klaveritranskriptsioone (Mussorgski, Rahmaninov, Kreisler)
„Polka de W. R.“ As-duur

Ameerikas resideeriv pianist Olga Kern on oma põlvkonna väljapaistev artist ja tõeline maailmanimi. Tema ergas lavaisik, kirglik ja enesekindel musitseerimisviis ning erakordne tehniline meisterlikkus lummab kõikjal publikut.

Olga Kern on sündinud muusikute peres, kellel on sugulussidemed Tšaikovski ja Rahmaninoviga. Ta alustas klaveriõpinguid viieaastaselt; 17-aastaselt võitis ta Moskvas Rahmaninovi konkursi. Ameerikas algas tema karjäär pärast ajaloolise kuldmedali võitu Van Cliburni rahvusvahelisel pianistide konkursil Texases. Tänaseks on ta armastatud ja oodatud artist nii Ameerikas kui Euroopas.

Kontserdi esimene pool on Olga Kerni austusavaldus Sergei Rahmaninovile – võimsale pianistile ja geniaalsele heliloojale. Rahmaninovilt on säilinud legendaarne salvestis Schumanni „Karnevali“ tõlgendusega ning just sellest helindist on Kern ammutanud inspiratsiooni.

Samuti on teada, et Rahmaninov armastas George Gershwini muusikat ja oli tema varasest surmast väga löödud. Seetõttu kõlab tänasel, Rahmaninovi 150. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil peale Rahmaninovi ja Schumanni ka Gershwini muusika.

2023. aastal täitub Sergei Rahmaninovi sünnist 150 aastat.

Kontsert on kahes osa, ligikaudse kestusega 2 tundi.

Seoses pianist Olga Kerni haigestumisega jääb ära tema kontsert, mis pidanuks toimuma 1. aprillil Estonia kontserdisaalis.  Piletid ostetakse tagasi.

Piletilevist ostetud PDF-piletite eest kantakse raha automaatselt tagasi.

Piletilevi müügipunktidest ostetud paberpiletid saab tagasi müüa Estonia Kontserdisaali kassas või saata paberpileti koopia/foto e-posti aadressil tagasiost@concert.ee.

Piletid ostetakse tagasi kuni 14. aprillini.

Eesti Kontsert vabandab ebamugavuste pärast.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.