Eesti Kontserdi aastalõpukontsert 

  • Kolmapäev, 30.12
  • 19:00
  • Pärnu, Pärnu kontserdimaja
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Eesti Rahvusmeeskoor 
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Maiken Pius (Tallinna Linnateater)
Dirigent Kristjan Järvi
Vahetekstide valik: Doris Kareva

„Omaenda rada “

Sel aastal sünnib uusaastakontsert kahe omanäolise looja koostöös. Maailma muusikaklassika ja Eesti luuleklassika ühendavad tervikuks kokku armastatud poetess Doris Kareva ning maailmanimega dirigent Kristjan Järvi.

Kergeks samm, sirgeks selg,

rõõmsaks rüht, selgeks siht.

Kõnnin omaenda rada.

Süda hõiskab: armastada!

Kristjan Järvi on muusikamaailma üks loomingulisemaid ja uuenduslikemaid dirigente, programmiloojaid ja ettevõtjaid. Ta on mitmekülgne isiksus, kes jagab end klassikalise dirigendirepertuaari, omaenese orkestri Baltic Sea Philharmonic juhtimise ja piire nihutavate muusikaprojektide vahel.

Poetess Doris Kareva kirg on kuulatada keelt ja tunda ära sõnas sisalduv. Eesti keel, muusika ja luule on loodusvarad, millest ta soovitab ikka ja jälle ammutada jõudu iseolemiseks.

Maiken Pius (Schmidt) on tantsija ja koreograafi taustaga uue põlvkonna omanäolisemaid näitlejannasid, kes astub üles nii teatris kui ka filmis. Schmidt on mänginud filmides „Tõde ja õigus“ (Krõõt), „Keti lõpp“ ja „1944“. Ta on toonud lavale tantsuetenduse „Melujanu“ ning olnud üks peaosaline Linnateatri lavastustes „Kolm vihmast päeva“ ja „Suveöö unenägu“.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika