BEETHOVEN JA RUBINSTEIN

  • Reede, 11.05
  • 18:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klaverikontsert
  • ERSO

Tutvustus

Esitajad:

Anna Šelest klaver, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent Neeme Järvi

Sarja KLAVERIKONTSERT III kontsert

Anton Rubinstein
Klaverikontsert nr 3, op. 45
Kontsertpala klaverile ja orkestrile, op. 113

Ludwig van Beethoven
Sümfoonia nr 7 A-duur, op. 92

Anna Šelest klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent NEEME JÄRVI

Rahvusvaheliselt tunnustatud pianisti Anna Šelesti puhul on esile tõstatud tema mängu “tulist tundlikkust ja sooja kõla” ning kiidetud tema suurepärast partnerlust orkestritega (New York Times).

Harkivis sündinud Anna Šelest on magistrikraadiga lõpetanud New Yorgi Juilliard School of Music’u ning elabki praegu New Yorgis. Vaid 11-aastasena esines ta Pariisis UNESCO peakorteris, olles Miłosz Magini rahvusvahelise pianistide konkursi noorim auhinnavõitja.

Ta on andnud kontserte New Yorgi Alice Tully Hallis, Carnegie Halli Sterni Auditooriumis, Washingtoni Kennedy Center’s, Viini Konzerthausis jm ning soleerinud paljude nimekate orkestrite, sh Montreali Sümfooniaorkestri, Peterburi Filharmoonia Sümfooniaorkestri, Cincinnati Sümfooniaorkestri ees. Lisaks esineb ta regulaarselt soolo- ja kammerkontsertidega üle maailma. 2011. aasta juunis oli just tema esimene, kel oli võimalus esineda soolokontserdiga New Yorgi vastvalminud 7 World Trade Center’s.

Anna Šelesti soleerimisel tulevad ettekandele kaks Anton Rubinsteini klaverile ja orkestrile kirjutatud teost. Rubinstein oli üks 19. sajandi kuulsamaid pianiste, kelle virtuoosset mängu on võrreldud Ferenc Liszti omaga, aktiivne muusikaelutegelane, kelle olulisimaks saavutuseks oli Peterburi konservatooriumi asutamine 1862. aastal, ning väga produktiivne helilooja. Tema klaverikontserte on nimetatud nii Tšaikovski kui Rahmaninovi samas žanris teoste eeskujuks.

Juhatab ERSO peadirigent ja kunstiline juht Neeme Järvi.

Piletid: 22 € / 16 €
OSTA PILET: PILETILEVIPILETIMAAILM

Kontserdi korraldaja ERSO

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika