Advendikontsert

  • Reede, 1.12
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Koorimuusika

Tutvustus

Esitajad:

Rahvusooper Estonia poistekoor ja noormeestekoor, Noorteorkester
Dirigent Hirvo Surva

Kavas:
Rasmus Puur. „Talvekantaat“

„Jõulupühi väga oluliseks pidava inimesena tundsin kõige enam lähedust ideega luua heakõlaline teos, mis rõhutaks jõulude juures neid nö pärisväärtusi, mis meie kirjus ja pöörases info- ja tarbimisühiskonnas mattuvad kord-korralt üha sügavamale,“ ütleb Rasmus Puur.

Rasmus Puuri „Talvekantaat“ on loodud Rahvusooper Estonia poistekoorile ja noorteorkestrile Reaalmažoor. Kirjutamise ettepaneku tegi noorele heliloojale koorijuht Hirvo Surva. 14-osalises teoses on kasutatud Leelo Tungla, Kersti Merilaasi, Hando Runneli, Ernst Enno ja Juhan Liivi tekste.
Rasmus Puur on ka ise Rahvusooper Estonia poistekoori kasvandik ja pikaaegne laulja. Koori vilistlasena leiab ta, et teosega on tal võimalus anda midagi tagasi sellele imelisele kollektiivile. „Ja mis oleks selleks sobivam aeg kui jõulud – andmise ja kinkimise aeg,“ ütleb Puur.

Rahvusooper Estonia poistekoor alustas tegevust 1971. aastal RAM-i poistekoorina ja kandis üle kümne aasta Eesti Poistekoori nime. Koori asutas professor Venno Laul, kes juhtis koori tegevust 30 aastat. 2001. aastast asus kunstilise juhi ja peadirigendina ametisse Hirvo Surva. Rahvusooper Estonia poistekoor töötab kooristuudiona, millel on kolm koosseisu: põhikoor ja kaks õppekoori, kus vokaalkunsti omandab kokku 150 noort lauljat.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika