Sevilla habemeajaja

  • Kolmapäev, 21.07
  • 20:00
  • Kuressaare, Kuressaare lossi ooperimaja
  • Ooper
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Peterburi Kammerooper

Gioachino Rossini. „Sevilla habemeajaja“
Koomiline ooper kahes vaatuses
Peterburi Kammerooperi etendus
Lavastuse esietendus: 7. märts 2015
Kestus: 2,45 t

Rossini populaarseim lavateos on oma vaimukuse, meloodilise helguse ja vokaalpartiide virtuoossusega köitnud publikut juba kaks sajandit. Hoogne tegevustik, koomiliste situatsioonide rohkus ja ootamatute keerdkäikudega süžee oleks nagu elust enesest.

Lugu on lihtne: noored inimesed otsivad õnne, trotsides vanadusest tudiseva hooldaja manipulatsioone. Nagu komöödias ikka, on kangelaseks tegelane, kes on ühtaegu taibukas, hea inimesetundja ning vajalikul määral omakasupüüdlik. Just selline mees on Figaro, Sevilla linna habemeajaja, kõikide ihuhädade leevendaja ning probleemide lahendaja.

Kõrgel kunstilisel tasemel ja arvukate auhindadega pärjatatud Peterburi Kammerooperi asutas teatri kunstiline juht Juri Aleksandrov 1987. aastal, mil publik ootas teatritelt uusi loomeideid. Kunstilaborina alustanud trupp kehtestas end Peterburis kohe „otsingulise teatri“ ja „elusa ooperina“. Teatri repertuaar on eriline: trupi suurust arvestades tuuakse lavale eri maade ning ajastute muusikakultuuri pärlid. Aastatega on algsest kammerteatrist kasvanud Peterburi Kammerooper – professionaalne riigiteater, mis on tuntud nii Venemaal kui ka mujal maailmas ning mille lavastusi on rohkelt pärjatud Venemaa mainekamate teatriauhindadega Kuldne Mask ja Kuldne Sofitt.

Peterburi Kammerooperi etendus „Sevilla habemeajaja“ toimub Horvaatia rahvusteatri etenduse „Võluflööt“ asemel, kolmapäevaseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11 juulini (k.a).

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika