MustonenFesti galakontsert

  • Neljapäev, 27.01
  • 19:00
  • Tallinn, Estonia kontserdisaal
  • Klassika
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Vadim Repin (viiul)
Ivari Ilja (klaver)
Klaaspärlimäng Sinfonietta
Dirigent Andres Mustonen

Eesti Rahvusmeeskoor
Sten Lassmann (klaver)
Alo Rammo (lugeja)
Dirigent Mikk Üleoja

 

Kavas:
Schönberg. Kuus laulu op. 35
Schönberg. „Ellujäänu Varssavist“ op. 46
Reger. „Reekviem“ op. 83/10
Mendelssohn. Kontserti viiulile, klaverile ja keelpillidele d-moll MWV O4
Bruch. „Kol Nidrei“
Pärt. „La Sindone“

27. jaanuaril tähistab rahvusvaheline üldsus holokausti ohvrite mälestuspäeva. Festivali avakontserdil kõlavad sel puhul Arnold Schönbergi teos „Ellujäänu Varssavist”“, Max Regeri kooriteos „Reekviem“ ja Max Bruchi „Kol Nidrei“ viiulile ja orkestrile.

Vadim Repin ja Andres Mustonen on viimastel aastatel toonud esiettekandele neile pühendatud viiulikontserte, mille autorid on suurepärased kaasaegsed heliloojad nagu Sofia Gubaidulina („Ich und Du“, 2018), Aleksander Raskatov („… ex oriente lux“, 2019) ja Arvo Pärt („La Sindone“, 2020).

Kahtlemata on selle õhtu üks peategelasi Vadim Repin. Tuline kirglikkus, laitmatu tehnika ning muusikaline poeesia on Repini mängu iseloomustavad märksõnad. Imelapsena 11-aastaselt Wienawski konkursilt otse muusikamaailma suurtele lavadele lennanud Vadim Repin on pärit Siberist, kuhu ta praegu panustab Trans-Siberi festivali kunstilise juhina, luues maailmatasemel kontserdiprogramme. Repin on teinud unistuste karjääri: esinenud Londoni Sümfooniaorkestri ja Valeri Gergijeviga, NHK sümfooniaorkestri ja Charles Dutoit’ga, Londoni Filharmooniaorkestri ja Vladimir Jurowskiga.

James MacMillan on Repinile loonud ja pühendanud viiulikontserdi, mida solist on esitanud ka muusikamaailma märgilistes saalides: Philadelphias, New Yorgi Carnegie Hallis, Pariisi Salle Pleyelis, Amsterdami Concertgebouw’s ning Londoni Royal Albert Hallis BBC Promsil. Repin on salvestanud palju mainekatele plaadifirmadele, mainigem koostöös tšellist Mischa Maisky ja pianist Lang Langiga valminud Tšaikovski ja Rahmaninovi klaveritriode plaati, mis võitis Echo Classicu auhinna.

Vadim Repin mängib 1733. aasta Stradivari Rode viiulil.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika