Madama Butterfly

  • Reede, 23.07
  • 20:00
  • Kuressaare, Kuressaare lossi ooperimaja
  • Ooper
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Esitajad:

Peterburi Kammeriooper

Giacomo Puccini. „Madama Butterfly“
Ooper kahes vaatuses
Peterburi Kammeriooperi etendus
Lavastuse esietendus: 3. veebruar 2006
Kestus: 2.50 t

Ida ja Lääne saatuslikust kohtumisest saab alguse idülliline armulugu. Kirsiõites Jaapanis toimub kirjeldamatu tragöödia, kui Cho-cho-san (Butterfly) mõistab ameerika mereväelasest kallima reetlikkuse suurust.

Giacomo Puccini kirjutas ooperi „Madama Butterfly“ 1903. aasta lõpus. 1904. aasta mais Brescias toimunud esietendust saatis edu, mis kestab maailma ooperilavadel tänaseni. Juri Aleksandrovi tõlgendus Puccini menukast partituurist on meisterlikult üles ehitatud ja detailideni läbi mõeldud, rabades vaatajat psühholoogilise sügavusega.

Lavastus pälvis 2006. aastal Peterburi kõrgeima teatriauhinna Kuldse Sofiti parima muusikalavastuse kategoorias.

Kõrgel kunstilisel tasemel ja arvukate auhindadega pärjatatud Peterburi Kammerooperi asutas teatri kunstiline juht Juri Aleksandrov 1987. aastal, mil publik ootas teatritelt uusi loomeideid. Kunstilaborina alustanud trupp kehtestas end Peterburis kohe „otsingulise teatri“ ja „elusa ooperina“. Teatri repertuaar on eriline: trupi suurust arvestades tuuakse lavale eri maade ning ajastute muusikakultuuri pärlid. Aastatega on algsest kammerteatrist kasvanud Peterburi Kammerooper – professionaalne riigiteater, mis on tuntud nii Venemaal kui ka mujal maailmas ning mille lavastusi on rohkelt pärjatud Venemaa mainekamate teatriauhindadega Kuldne Mask ja Kuldne Sofitt.

Peterburi Kammerooper mängib etendust „Madama Butterfly“ Horvaatia rahvusteatri asemel, reedeseks etenduseks ostetud piletid kehtivad samal nädalapäeval või ostetakse soovi korral tagasi kuni 11. juulini (k.a).

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika