XV Jõhvi balletifestival rõõmustab publikut kauni balleti ja vaatemängulise rahvatantsuga

Kolmapäeval algab XV Jõhvi balletifestival, mis laiendab senist haaret ja viib tantsu Ida-Virumaalt ka kaugemale. Viie päeva jooksul saab Pärnu, Tallinna ja Jõhvi publik osa nii kaunist klassikalisest balletist kui ka vaatemängulisest Ukraina rahvatantsust.

Festivali avaakord jõuab publiku ette kolmapäeval kell 19 Pärnu kontserdimajas, kus Pavlo Virskõi nimeline Ukraina riiklik rahvatantsuansambel toob lavale värvikireva ja energiast laetud tantsuetenduse. Pilkupüüdvad kostüümid, temperamentsed ja väljendusrikkad liigutused, võimsad tantsuhüpped ning välkkiired keerutused pakuvad haruldast vaatemängu.

Pavlo Virskõi nimeline Ukraina riiklik rahvatantsuansambel on kontserte andnud üle kuuekümnes riigis. Ansambel on seisnud publiku ees Mehhikos, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Kuubal, Venezuelas, enam kui kümnes Euroopa riigis, Vietnamis, Indias, Hiinas, Brasiilias, Jaapanis ja mujalgi. Publikut rõõmustatakse kõrgtasemeliste ja pilkupüüdvate tantsuetendustega, mille tuline temperament ei jäta kedagi ükskõikseks. Tallinna publik saab värvikirevalt vaatemängulisest rahvatantsuetendusest osa neljapäeval kell 19 Alexela kontserdimajas.

Reedel kell 19 saab Jõhvi kontserdimajas nautida Adolphe Adami balletti „Giselle“. Mõkola Lõssenko nimelise Harkivi rahvusliku akadeemilise ooperi- ja balletiteatri esituses jõuab lavale kaunis, kuid kurb lugu heausklikust talutüdrukust Giselle’ist. Neiu mõistab, et tema armastatud Albrecht on tegelikult aadlik, kes on kihlatud teisega. Giselle sureb kurbusesse, kuid saatusel on noore armastusega oma plaanid ning Albrech peab neiule hauda järgnema.

Laupäeva õhtul kell 19 pakub Jõhvi kontserdimajas elamusi emotsionaalne balletigala. Lava täidavad lüürilised stseenid, mis vahelduvad tuliste tantsunumbritega, ning sooloetteasted, mis kasvavad võimsateks massistseenideks. Kavas on balletinumbrid Minkuse, Glucki, Hatšhaturjani, Chopini, Adami, Theodorákise jt muusikale. Gala kunstiline juht Antonina Vassõljeva on ühtlasi ka trupi kunstiline juht.

XV Jõhvi balletifestivalile paneb pühapäeval kell 17 kauni punkti laste balletietendus „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“. Lavastus avab noore vaataja ees lummava muinasjutumaailma. Head ja halvad tegelaskujud, naljakad pöialpoisid ning noore armastuse tärkamise lugu õpetavad uskuma headuse jõudu ja õigluse võitu. Bogdan Pavlovski muusikale loodud ballett on Ukraina publiku seas väga populaarne ning on teatri repertuaaris püsinud juba pea 40 aastat.

XV Jõhvi balletifestivali täpsema kavaga saab tutvuda SIIN.

Foto: Hetk balletist „Giselle“

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy