Vokaalansamblite Rolls-Royce’iks kutsutud The King’s Singers esineb taas Eestis

Neljapäevast laupäevani annab Eesti Kontserdi kutsel Eestis kontserte armastatud vokaalansambel The King’s Singers. Nad esinevad siin oma värskeima kavaga „Põhjala valgus. Virmalised“ („Northern Lights“), mis ammutab inspiratsiooni Skandinaavia ja Eesti muusikast.

Võrratu vokaalkuuik The King’s Singers on esindanud a cappella laulmise kõrgklassi maailma suurimatel lavadel juba 55 aastat. Alates esimesest, 1968. aasta kontserdist kehtima hakanud vokaalne esteetika ja peensusteni ühtseks timmitud intonatsioon on aastakümnete jooksul saanud ansambli kaubamärgiks, mida pole suutnud muuta ka pidevalt vahetuvad koosseisud. „Nad on otsekui vokaalansamblite Rolls-Royce, mille ülikallis V6 mootor tuksub ja laulab omas suveräänses maailmas kehtivate reeglite järgi, mis teistele kättesaamatud,“ ütleb kontserdi produtsent Lauri Aav.

Kogu The King’s Singersi ajaloo jooksul on ansambel kogunud pop-, džäss- ja rahvalaulude ning spirituaalide arranžeeringute aardelaeka, mis on pärit eri kultuuridest ja tähistab meie tänapäeva maailma hämmastavat muusikavalikut. Nad tunnevad end koduselt tohutus hulgas eri stiilides ja žanrites, laiendades pidevalt repertuaari piire ja austades samas oma päritolu briti koorilaulutraditsioonist.

Seekordse kavaga heidetakse valgust Põhjamaade maagilisele heliloomingule. „Põhi on palju enamat kui ilmakaar. Mütoloogias kujutab Põhjala meie teadmiste ja kujutlusvõime kaugeimaid servi – otsekui maailma otsa. Kuid seal on mõõtmatu ilu, mille värviküllast kehastust näeme virmalistena ka Eestimaa taevas,“ tutvustab ansambel oma kava. Eesti heliloomingust kõlab Cyrillus Kreegi „Õnnis on inimene“ (1923) ja Veljo Tormise „Ratas“ tsüklist „Bulgaaria triptühhon“ (1978) ning „Piispa ja pakana“ / „Piiskop ja pagan“ (1992), mille The King’s Singer tellis heliloojalt vahetult enne nende esimest kontserti Eestis.

The King’s Singersi kontserdid on 12. jaanuaril Estonia kontserdisaalis, 13. jaanuaril Vanemuise kontserdimajas ning 14. jaanuaril Pärnu kontserdimajas. Ansambel esineb koosseisus Patrick Dunachie ja Edward Button (mõlemad kontratenorid), Julian Gregory (tenor), Christopher Bruerton ja Nick Ashby (mõlemad baritonid) ning Jonathan Howard (bass).

Fotol: Võrratu ja majesteetlik The King’s Singers rõõmustab sel nädalal taas Eesti publikut. Autor: Frances Marshall.  

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy