Tšaikovski festival täidab maalilise Haapsalu romantilise muusika ja kauni balletiga

Juunikuus täidab suvise Haapsalu juba teist korda Tšaikovski festival, mis toob kuurortlinna kauni muusika, rikkaliku valiku häid interpreete ning graatsilise balleti.

Eile avalikustati Uuemõisa mõisas suvise Haapsalu Tšaikovski festivali kava, mis on täis rikkalikke üllatusi. Festival toob publiku ette külalisesinejad Eesti professionaalse muusika hällist Peterburist. Kuulajatele tulevad elamust pakkuma Peterburi Loode-Venemaa Suur Sümfooniaorkester ja Peterburi Riiklik Akadeemiline Koorikapell. Võimatu oleks kujutada Tšaikovski festivali ette balletita ja seekord näeb festivalil Vanemuise teatri romantilist balletiööd Mare Tommingase lavastuses. Kavas on ka mitu hoolikalt valitud kammerkontserti.

Festivali avab 28. juuni õhtul kontsert Haapsalu toomkirikus, kus kõlab Peterburi Riikliku Akadeemilise Koorikapelli esituses Vene romantiline koorimuusika. Haapsalu kuursaalis saab aga Priit Volmeri ja René Soomi esituses nautida kauneid romansse ja luulet.

29. juuni õhtul esinevad Uuemõisa mõisas konkursi “Klassikatähed 2018” finalistid. Samal õhtul saavad kõik huvilised nautida kaasaja Eesti säravaima ja maailmalavasid vallutanud pianisti Peeter Laulu sooloõhtut, kus kõlab Tšaikovski, Skrjabini ja Rahmaninovi romantiline klaverimuusika. Õhtule paneb punkti tund enne südaööd Haapsalu piiskopilinnuse lavale jõudev suur balletiöö Mare Tommingase lavastuses.

30. juunil pakub elamust Peterburi Suur Sümfooniaorkester, kes kannab Haapsalu toomkirikus ette liigutava ja romantilistest tunnetest tulvil valiku Tšaikovski keelpillimuusikast. Õhtune “Gala Grande” toob aga kuulajate ette soovikontsertide repertuaari. Tšaikovski esimene klaverikontsert on märgilise tähendusega teos, mis vaimustab ühtviisi nii harva kontserdile sattuvat kuulajat kui ka pühendunud publikut. Kindel on see, et Vene orkestri esituses on Tšaikovski alati eriline. Kontserdil musitseerivad dirigent Gennadi Tšernovi juhtimisel Peterburi Suur Sümfooniaorkester, pianist Peeter Laul, sopran Jelizaveta Soina, bariton Andrei Breus ja viiulikunstnik Lev Klõtškov.

Festivalile paneb 30. juuni õhtul muusikalise punkti Hollandi viiuldaja ning džässiseadete meister Tim Kliphuis oma trioga, kes pakub kuulamiseks valiku Tšaikovski muusikat džässilikus võtmes. Kaastegev on Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri keelpillikoosseis.

Iloni Imedemaal on festivali ajal avatud kaunis ülevaatenäitus “P.Tšaikovski “Luikede järv” Eestis”. Näituse kuraator on moskvalanna, paljude mainekate muusikasündmuste kunstiline juht Elizaveta Miroshnikova. Sinna juurde on planeeritud ka giidituurid ning ekskursioonid nii eesti kui ka vene keeles. 29. juuni õhtul saavad soovijad aga nautida Haapsalu raudteejaamas suurejoonelist vene õhtusööki.

Tänavuse Haapsalu Tšaikovski festivali piletid jõuavad müügile alates 2. aprillist.

Möödunud aastal esimest korda toimunud Haapsalu Tšaikovski festival pälvis koheselt publiku tähelepanu, kriitikute tunnustuse ja võitis mitu kaalukat auhinda. MTÜ Lääne-Eesti Turism omistas festivalile 2017. aasta turismiteo konkursil väärika esimese koha, Haapsalu linn tunnustas festivali aga Haapsalu aasta säravaima kultuurisündmuse tiitliga. Kindel on see, et Haapsalu ja Tšaikovski käivad kokku nagu meri ja tuul!

Festivali koduleht: https://tchaikovskyfestival.ee/ 

Lugupidamisega
Silver Kuusik
Eesti Kontsert
56915689

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy