Ratas arutas Eesti Kontserdiga Georg Otsa sünniaastapäeva tähistamist

TALLINN, 11. detsember, BNS – Peaminister Jüri Ratas arutas esmaspäeval Eesti Kontserdi esindajatega Georg Otsa 100. sünniaastapäeva tähistamist Venemaal, Soomes ja veel mitmes naaberriigis.

“Idee tuua Eesti sõnum kohale läbi Georg Otsa loo jutustamise on võimas ja väärt toetamist,” sõnas Ratas pressiesindaja teatel. Ta lisas, et juubeli kattumine Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise perioodiga lisab ettevõtmisele nii sümboolsust kui kaalu.

Eesti Kontsert on välja töötamas rahvusvahelist projekti tähistamaks Eesti kuulsaima ooperilaulja Georg Otsa 100. sünniaastapäeva. „Georg Otsa kunst ja tema elutöö on unikaalsed ning seda on läbi aegade armastanud miljonid inimesed. See on üks väärtuslikemaid osi Eesti muusikakultuurist, mida me peaksime jagama kogu maailmaga,“ ütles Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten.

Eesti Kontsert on sõlminud Moskva teatriga Helikon-Opera kokkuleppe uue kontsertetenduse loomiseks nimega „Mister Georg Ots“. Lavastuse esietendus on planeeritud toimuma 2019. aasta juulis Saaremaa Ooperipäevadel. Lisaks plaanitakse etendust esitada ka Georg Otsa sünniaastapäeval, 21. märtsil 2020. aastal, Nordea Kontserdimajas. „Helikoni kunstiline juht Dmitri Bertman soovis teha seda lugu nii, et publik tunneks, nagu Georg Ots viibiks siinsamas saalis,“ ütles Leiten.

Lisaks sellele on Eesti Kontserdil ja Helikon-Operal kavas kolm suurt ringreisi, mis hõlmaksid Venemaad, Baltimaid, Valgevenet, Ukrainat ning Soomet. Ringreisidega soovivad korraldajad tõmmata naabermaade publiku tähelepanu Eesti Vabariigile ja selle kultuurile laiemalt. Ringreiside raames on kavandatud ka rändnäitus Georg Otsa
elust ja filmi “Georg” linastused.

Tallinna toimetus, +372 610 8866, sise@bns.ee

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy