Lõunanaabrite menubänd Dagamba põimib kokku klassika ja rokkmuusika

Sel nädalal esineb Eesti Kontserdi kontserdimajades nelja kontserdiga Läti menuansambel Dagamba, kes annab klassikamaailma kuuluvate heliloojate loomingule uue ja moodsa helikuue, mis on vürtsitatud rokilike rütmide ning haavara tempoga.

Ansambel Dagamba sai alguse 2011. aastal, kui tšellist Valters Puce otsustas kokku panna bändi. Esmalt liitus mõttega tema lapsepõlvesõber, tšellist Antons Trocjuks ning mõnda aega musitseeriti duona. 2014. aastal liitus nendega pianist Dainis Tenis ning paar aastat hiljem ka trummar Artūrs Jermaks. Bändi seni uusim liige on bassimängija Alise Broka, kes ühines Dagambaga 2020. aastal.

Dagamba teenis juba esimeste tegutsemisaastatega kuulajate poolehoiu ning koosseisu omapärane ja kaasahaarav helikeel on pälvinud tähelepanu nii Lätis kui ka piiride taga. Ansambel toob kuulajate ette pärleid nii klassikalise muusika kui ka rokimaailma varasalvest, vürtsitades neid tänapäevase arranžeeringuga. Nii võibki Dagamba esituses kuulda kaasaegse vormi saanud Ludwig van Beethoveni heliloomingut, aga ka Led Zeppelini rokipalu.

Ansambel on aastate jooksul salvestanud mitmeid helikandjaid. Dagamba viimane heliplaat ja kava „Bach Against the Machine“ jõudis avalikkuse ette mullu kevadel ning praegu kogub see tuure Euroopa kontserdilavadel. Nii jõuabki Johann Sebastian Bachi loomingust inspireeritud kava sel nädalal Eesti Kontserdi kontserdisaalidesse.

Dagambale iseloomulikult on kontserdikava põiminud kokku klassika ja roki. Selle inspiratsiooniallikateks on Johann Sebastian Bachi pärand ning mõjukas Ameerika rokkansambel Rage Against the Machine. Nagu ikka, soovib Dagamba ühendada esmapilgul ühendamatut.

Dagamba on oodatud ansambel nii Lätis kui ka kaugemal. 13 tegutsemisaasta jooksul on bänd esinenud 15 riigis ning publiku vastuvõtt on olnud soe. Ka varasematel esinemistel Eestis on ansambel teeninud tulise aplausi ja publiku poolehoiu.

Ansambel Dagamba kontserdid „Bach Against the Machine“ toimuvad täna kell 19 Pärnu kontserdimajas, homme kell 19 Jõhvi kontserdimajas, laupäeval kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis ning pühapäeval kell 19 Tartus Vanemuise kontserdimajas.
Foto leiate kirja manusest.

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy