Kristjan Järvi toob lavale Läänemere-äärsete maade parimad noored muusikud

16. märtsil esineb Tallinnas Estonia kontserdisaalis orkester Baltic Sea Philharmonic, mis toob kokku Läänemere-äärsete riikide parimad noored muusikud. Koosseisu juhatab karismaatiline dirigent Kristjan Järvi.

Kontserdil nihkuvad klassikalised žanripiirid ning saali vallutab atmosfäär, kus kohtuvad erineva iseloomuga kaunid muusikateosed. Kontserdi avab erikülaline Mick Pedaja. Orkestri ees soleerib noor ja andekas Šveitsi viiulivirtuoos David Nebel. Koos kantakse ette Pēteris Vasksi teos “Üksildane ingel”, Gediminas Gelgotase viiulikontsert (Eesti esiettekanne) ja Kristjan Järvi “Aurora”.

Kontserdi teine osa tõotab põnevust ja enneolematut õhustikku. Pjotr Tšaikovski ülituntud ja palju mängitud kontserdisüit “Uinuv kaunitar” kõlab uudselt – Kristjan Järvi seade just mänguviisi ja orkestrit silmas pidades kõlab Eestis esmaettekandes. Lavalt kaovad noodipuldid ja toolid ning kogu orkester mängib peast.  See on maailma orkestrimaastikul üliharuldane, annab kontserdile erilise dünaamika ning pakub vahetut elamust.

Baltic Sea Philharmonic on koosseis, kelle südameasi on pakkuda parimatele noortele talentidele võimalust esineda maailma suurtel lavadel. Orkester seob muusika, valguskunsti ja koreograafia lummavaks tervikuks ning kostitab publikut unustamatu elamusega.

Praegu on orkestril käimas kontsertreis “Nordic Pulse”. Enne Tallinna kontserti esinevad muusikud Lätis ja Leedus, edasi rändab orkester kontsertreisile Soome ja Venemaale.

Foto: Kristjan Järvi (Sunbeam Productions, Peter Adamik)

———

Silver Kuusik

Eesti Kontsert

56915689

silver.kuusik@concert.ee

 

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy