Norwegian Youth Symphony Orchestra

  • Friday, 2.08
  • 18:00
  • Jõhvi, Jõhvi kontserdimaja
  • Symphony

Introduction

Läbi aegade ühed suurimad heliloojad Norrast, Venemaalt ja Eestist kohtuvad sel suvel, kui Norra noorte sümfooniaorkester Eestit külastab.

 

Orkester lõpetab oma kümnepäevase ringreisi Eestis kontsertidega Jõhvis ja Tallinnas.

 

Norwegian Youth Symphony Orchestra (Norra noorte sümfooniaorkester) on Norra rahvusorkester, kus mängivad 85 muusikut vanuses 13–20. Nad on kokku tulnud Norra eri paigust ja läbinud konkursi.

 

Orkester loodi aastal 1988, et pakkuda noortele muusikalisi väljakutseid ja arenguvõimalusi. Paljud tänased professionaalsed muusikud Norras on alustanud oma karjääri just NUSO ridades. Orkester on esinenud kõigis Norra suuremates linnades, olnud külalisesineja Euroopa festivalidel ning esinenud Viinis oma 25. sünnipäeval 2013. NUSO on töötanud koos mitmete tuntud dirigentidega, nagu Gerhard Markson ja Cathrine Winnes, ning solistidega nagu Arve Tellefsen (viiul) ja Leif Ove Andsnes (klaver).

 

Eesti kontsertide dirigent on Torodd Wigum. Wigum on hariduse saanud mainekates muusikaakadeemiates Trondheimis ja Oslos ning on töötanud palju aastaid ka sooloviiuldajana. NUSO orkestri muusikalise juhina on ta tegutsenud aastast 2016.

Wigum on nõutud dirigent, kes regulaarselt dirigeerib Norra suuri sümfooniaorkestreid. Ta on ka assisteerinud legendaarset eesti dirigenti Neeme Järvit Bergenis, Oslos ja Tallinnas.

 

Ärge magage maha unikaalset võimalust kuulata Norra kõige andekamaid noori muusikuid!

 

Kavas:

Ludvig Irgens-Jensen – Passacaglia (1927)

Eduard Tubin – Süit eesti tantsudest (1938)

Pjotr Tšaikovski – Sümfoonia nr 5 (1888)

 

 

NUSO kuulub Norra noorteorkestrite ühendusse (UNOF). Orkestrit rahastavad The Arts Council Norway (Norra kunstinõukogu) ja The Savings Bank Foundation DNB (Hoiupanga nõukogu).

 

 

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy