Eesti Kontsert lõpetab kontserdiaasta Pärnus ja Tartus, uusaastakontsert toimub Eesti Televisioonis

Eesti Kontsert kutsub publikut osa saama pidulikest aastalõpukontsertidest Pärnus ja Tartus, traditsioonilist uusaastakontserti näeb erakordse salvestusena 1. jaanuaril Eesti Televisioonis.

Tänavune uusaastakontsert salvestati koostöös rahvusringhäälinguga esmakordselt ette. Nii sai see veerandsaja aasta pikkune traditsioon täiesti uue ilme, sest orkestri ja koori asetust tuli muuta, et muusikud püsiksid terved. „Meie menukast uusaastakontserdist on kujunenud ilus algus igale aastale. Sel korral tuli meil plaanid mõistagi ringi teha ning mul on väga hea meel, et rahvusringhääling sellest pisut pöörasest ideest kiiresti kinni haaras. Loodame, et suudame üheskoos vaatajaid meeldivalt üllatada,“ rääkis Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

Uusaastakontserdil „Omaenda rada“ kõlab maailmamuusika kullafond, esinevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja rahvusmeeskoor dirigent Kristjan Järvi juhatusel. Kontserti täiendavad Doris Kareva kaunid luuletused, mida esitab Linnateatri näitleja Maiken Pius. ETVs näeb seda 1. jaanuaril kell 19, kontserti vahendab ka Klassikaraadio. Sama kontserdi elavat esitust kuuleb kolmapäeval, 30. detsembril Pärnu kontserdimajas, millele on publiku piirangut arvestades saada veel üksikud piletid.

Traditsioonilise aastalõpukontserdita ei jää ka Tartu publik. Neljapäeval 31. detsembril kell 12 astub Tartu Vanemuise kontserdimaja lavale Eesti Kontserdi hea sõber, vaimustav Tallinna Kammerorkester eesotsas dirigent Rasmus Puuriga. Solistid on Linda Anete Verte ja Leho Karin. Kontsert maalib muusikalise akvarelli Eestimaa loodusest ja inimesest selle sees. Kõlab Rasmus Puuri hoolikalt valitud ja komponeeritud eesti heliloojate muusika, vaheldumisi vanema põlve ja kaasaja autorite looming, milles kuuleme üksteist mõistvat, peegeldavat ja täiendavat dialoogi.

Tsiteerides Rasmus Puuri: „On ühe väga teistmoodi aasta lõpp ja päris ime, et saame täna siin niiviisi koos olla. Aasta tagasi ei oleks seda keegi mingiks imeks pidanud. Teie ostate pileti, meie mängime ilusat muusikat, majandus õitseb, kultuur vohab, kõht on täis. Aga nüüd tajume ehk enam selle võimaluse erilisust. Teie ostate pileti. Meie mängime ilusat muusikat. Meelt ei lahutata, meeli liidetakse. On ühe väga teistmoodi aasta lõpp.“

Eesti Kontsert soovib ilusat vana aasta lõppu ja uute kohtumisteni aastal 2021!

Andri Maimets
Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht
5620 1117
andri.maimets@concert.ee
www.eestikontsert.ee
www.facebook.com/eestikontsert


Hetk Eesti Kontserdi uusaastakontserdilt, mis jõuab erilise salvestusena 1. jaanuari õhtul Eesti Televisiooni eetrisse
Foto: Priit Mürk/ERR

 

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy