Argentina tenor José Cura annab Tallinnas unustamatu ooperiõhtu

Täna õhtul annab Tallinnas kontserdi argentina multitalent José Cura, kes astub Estonia kontserdisaali lavale koos metsosoprani Monika-Evelin Liivi ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

Maailmakuulus tenor José Cura on meie ees sedapuhku kolmes rollis: dirigendi, helilooja ning loomulikult lauljana, kes toob publikuni nii valiku kaunikõlalistest argentiina lauludest kui ka itaalia ooperivaramu pärlid – esitusele tulevad aariad Leoncavallo ooperist „Pajatsid“, Mascagni ooperist „Talupoja au“ ja Cilea ooperist „Adriana Lecovreur“.

„See on kõige imelisem ja sõnulseletamatu tunne sõita maailma teise otsa ja laulda teile neid päris omi laule. Laule, millega koos olen lapsepõlves üles kasvanud,“ ütleb laulja.

Eesti esiettekandes kõlab Cura kitarrikontsert „Concierto para un Resurgir“ („Kontsert taasärkamisele“), mis on sündinud koroonapandeemia ajal ja kannab lootust, et elava muusika vaikelu peagi lõpeb. „Jäägu teose motoks austusavaldus neile, kes näitavad segastelgi aegadel üles ausameelsust ja siirust,“ sõnab Cura. Soleerib Vene kitarrivirtuoos Rovšan Mamedkulijev, kellele mõeldes teos on komponeeritud.

José Cura sai ooperitenorina maailmas tuntuks 1990. aastate teisel poolel. Võimekas noormees tahtis saada dirigendiks ja heliloojaks, lauljakarjääri valis ta eeskätt selleks, et peret toita: tema võimas tenor jõudis komeedina tippooperimajade lavadele. Eesti publik kohtus andeka argentiinlasega esimest korda Saaremaa ooperipäevadel 2011. aastal, kus ta koos Aile Asszonyiga võlus ära ka kõige karmimad kriitikud. Septembris 2017 tõi ta rahvusvooperis Estonia lavale Puccini ooperi „Tütarlaps kuldsest Läänest”. José Cura oli nii etenduse lavastaja, dirigent, lava- kui ka valguskunstnik.

Soomes elav ning põhiliselt Londonis ja Prantsusmaal laulev Monika-Evelin Liiv alustas muusikaõpingud Tõrva laulustuudios ning jätkas Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis Tõnu Bachmanni lauluklassis. Liiv on külalisena laulnud rahvusooperis Estonia, Londoni kuninglikus ooperis, Soome rahvusooperis ja Iisraeli ooperis. Eesti publik kuulis teda viimati tänavustel Saaremaa ooperipäevadel toimunud Ain Angeri juubeligalal.

Tänaõhtusel kontserdil kehtivad ka piletid, mis osteti kontserdi esialgseks kuupäevaks 21. maiks.

Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Fotol: José Cura astus esimest korda Eesti publiku ette 2011. aasta Saaremaa ooperipäevadel. Foto: Jürgen Aav ja Zoe Cura

We use cookies on this site (website statistics).
Accept cookies No, thank you Privacy policy