Eesti Kontserdi festivalisuves jagub häid muusikaelamusi kõikjale üle Eesti

Peatselt suvehooaega alustav Eesti Kontsert korraldab sel suvel mitu traditsioonilist suvefestivali Haapsalus, Tallinnas, Pärnus, Ida-Virumaal ja Saaremaal.

Eesti Kontserdi festivalisuvi saab hoo sisse 30. juunist kuni 3. juulini kestva I Haapsalu Valgete Ööde festivaliga, mis kannab endise Tšaikovski festivali vaimu ning romantilise ja muretu suveaja ergast püüdu kauni muusika poole. Esinevad Trio Hämarik, Marcel Johannes Kits, Andres Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester, Iris Oja ja Duo Telluur, Eesti tunnustatud keelpillikunstnikud kontserdil „Firenze suveniir“ ning külalised Lätist – Tšaikovskist inspiratsiooni ammutav võrratu Dagamba ja Eestis alati oodatud muusikaline külaline segakoor Latvija. Programmi rikastavad tasuta promenaadikontsert Haapsalu kohalike muusikakollektiivide esituses, Haapsalu raekoja suvitaja jalutuskäigud ning David Vseviovi ning Alo Põldmäe avalikud loengud. Esimest korda on võimalus soetada festivalipass, mis tagab pääsu kõigile kontsertidele.

Vaata lisa www.haapsalufestival.ee

Samal ajal algab Tallinnas läbi suve vältav kontserdisari „Suveklassika Kadriorus“, mis toob igal neljapäeval Kadrioru lossi põnevad ja maitsekad kooslused. Avaõhtul 30. juunil astuvad lavale Rahvusooper Estonia muusikud, esinevad solistid Karis Trass (metsosopran) ja Priit Volmer (bass) ning pianist Jaanika Rand-Sirp. Kontserdil „Romanss“ kõlab Sviridovi, Tšaikovski, Rahmaninovi, Rubinsteini, Kapi ja Saare helilooming. Sarja viimane kontsert on 18. augustil, kui publiku ette astuvad noored ja andekad Hans Christian Aavik (viiul), Triinu Piirsalu (viiul) ja Karolina Žukova (klaver).

Vaata lisa www.eestikontsert.ee/festivalid/suveklassika-kadriorus/

1.–9. juulini võõrustab Ida-Virumaa juba 24. korda suvefestivali „Seitsme linna muusika“. Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ja sellest on kujunenud suve suursündmus Ida-Virumaa põnevates kontserdipaikades. Oodatud kergemuusikafestival kulgeb mõnusalt eri žanrites, klassikast estraadini ja bluusist folgini, ning haarab kogu maakonda. Juubelieelsel aastal võtame festivali kokku mitmetähendusliku sõnumiga „Muusika ei vaiki“. Esinevad ansambel Noorkuu, Shabat Quartet, Hedvig Hansoni Trio, Jaan Tätte, Valter Soosalu, Voldemar Kuslap koos Gerli Padariga, duo Virgo Veldi ja Mihkel Mattisen, Hanna-Liina Võsa ja Jakko Maltis, Birgit Sarrap ja Mihkel Mattisen, Lõõtsavägilased ning Carlos ja Raul Ukareda.

Vaata lisa www.eestikontsert.ee/7linna

Üle aasta korraldatavad Pärnu ooperipäevad toimuvad tänavu 7.–9. juulini. Neljateistkümnendate ooperipäevade külalisteater on Poola Kuninglik Ooper, mis tegutseb endises Poola kuningapere suveresidentsis Łazienki Królewskies. Kaasajal on nad pälvinud tähelepanu just Mozarti ja poola heliloojate teoste esitustega. Seda pakuvad ka etendused Pärnus – Mozarti „Don Giovanni“ ja Stanisław Moniuszko „Õudne mõis“. Ooperipäevad lõpevad piduliku galakontserdi-õhtusöögiga, mida juhib Anu Välba.

Vaata lisa parnu.concert.ee/parnu-ooperipaevad/ ja www.operakrolewska.pl/en/

Juba kaheteistkümnendat korda lõpetab Eesti Kontserdi ridades tegutsev varajase muusika ansambel Hortus Musicus oma hooaja traditsioonilise suvefestivaliga „In Horto Regis“. 11.–15. juulini Tallinnas toimuv festival on seda erilisem, et kroonib ansambli viiekümnendat kontserdihooaega. Festival pakub stiilide, žanride, ajastute ja maade poolest väga erinevate kavade valikut. Viiel festivalipäeval antakse viis kontserti Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas, Väravatornis ja Kadrioru lossis.

Vaata lisa www.eestikontsert.ee/festivalid/in-horto-regis-2021

Suve suursündmus, 20.–24. juulini toimuvad XV Saaremaa ooperipäevad esitleb tänavu Bytomis tegutseva Sileesia ooperiteatri kõrget kunstilist kvaliteeti. Kõigi lavastuste taga on rahvusvahelise haardega lavastaja Michał Znaniecki. Esinduslikus programmis on Gounod’ klassikaline „Romeo ja Julia“, kaasaegses võtmes Verdi „Traviata“, Mozarti-õhtu koos lavastaja enda kirjutatud lühiooperiga „Reekviemi saladus“ ning Mozarti „Reekviemi“ balletilavastusega, lisaks lavastaja kirjutatud muusikaõhtu „Chopini oodates“ Opera Royalis ning poola helilooja Moniuszko lastelavastus „Parvemees“. Kahes viimases lavastuses lööb kaasa metsosopran Juuli Lill (Rahvusooper Estonia). Kavast ei puudu ooperigala ega Opera Royali kesköösalongid koos New Murphy Bandi ja DJ Tõnu Kõrvitsaga.

Vaata lisa www.saaremaaopera.com ja www.opera-slaska.pl

Eelmisest suvest alates paneb Eesti Kontsert õla alla tulevikutegijaid koondavale noorte festivalile KRATT, mis tänavu toimub Estonia kontserdisaalis 22.–27. augustini. Noortest muusikutest koosneva sümfooniaorkestri dirigent on Olari Elts, kes on kava peateoseks valinud Leonard Bernsteini „West Side Story“ sümfoonilised tantsud. Peale selle esitatakse Benjamin Britteni, Lembit Beecheri ja Sergei Prokofjevi teoseid. Kammerorkestrit juhatab Andres Kaljuste. Solistidena astuvad Mozarti sinfonia concertante’s üles Triinu Piirsalu ja Grettel Eerik. Lisaks kõlab renessansstantsudest inspireeritud Peter Warlocki „Capriol Suite“.

Vaata lisa www.krattfestival.ee

 

Foto: Parasjagu Brüsseli kuninganna Elisabethi nimelise konkursi finaaliks valmistuvat tšellisti Marcel Johannes Kitse kohtab muusikasõber sel suvel toimuval esimesel Haapsalu Valgete Ööde festivalil. Foto autor: Kaupo Kikkas

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid (veebilehe statistika).
Luba küpsised Ei, aitäh Privaatsuspoliitika