Estonia kontserdisaal

Estonia kontserdisaal

Selles Tallinna südalinnas asuvas neoklassitsistlikus stiilis hoones (arhitektid A. Lindgren / W. Lönn, 1913, rekonstrueeritud 1947) toimuvad Eesti Vabariigi kõige pidulikumad ning esinduslikumad üritused, sh Vabariigi Presidendi vastuvõtud ning suurejoonelised uusaastapidustused.
Kontserdipaigana piirab ligi 500 m² suuruse Estonia kontserdisaali kasutusvõimalusi vaid korraldaja fantaasia. Estonia kontserdisaali toolide teisaldussüsteem võimaldab akadeemilise kontserdiõhkkonna muuta kas intiimseks kammersaaliks, moešõu või popkontserdi paigaks, ballisaaliks või teaduskonverentsiruumiks. Kontserdisaalis toimuvad kontserdid, kontsertvastuvõtud, banketid, moeetendused, lauluvõistlused, tähtpäevasündmused, kooli lõpuaktused, seminarid, näitused, heategevusüritused.

  • Estonia kontserdisaal on planeeritud ning ehitatud osana teater Estonia hoonest, arhitektid olid Armas Lindgren ning Olivia Mathilda Lönn.
  • 7. 09.1913 toimus esimene kontsert vastavatud Estonia teatrimaja kontserdisaalis. Kõlas  A. Lemba, A. Kapi ning R. Tobiase muusika.. Sama päeva hilisõhtul toimus Haydni Aastaaegade ettekanne, esitajaiks teater Estonia orkester ning muusikaosakonna segakoor.
  • 9.märtsil 1944 hävis pommirünnakus Estonia teatrimaja. Samal aastal algasid ülesehitustööd arhitekt Alar Kotli eestvedamisel.
  • 1946.a. taasvalmis Estonia teatrimaja.
  • 1997.a.suvel toimusid Eesti Kontserdi eestvõttel Estonia kontserdisaalis põhjalikud renoveerimistööd.

Broneeri saal.

Estonia kontserdisaal kontsertide kalender

Ajavahemik
  • Tallinn
    • Kuressaare
    • Paide
    • Jõgeva
    • Haapsalu
    • Jõhvi
    • Muu
    • Pärnu
    • Peterburi
    • Tallinn
    • Tartu
  • Estonia kontserdisaal
    • Kultuurikatel
    • Karula Maarja kirik
    • Tallinna Jaani kirik
    • Valga kultuuri- ja huvialakeskus
    • Võru kultuurimaja Kannel
    • Tartu Jaani kirik
    • Narva linnus
    • Nordea Kontserdimaja
    • Kadrioru loss
    • H. Elleri nimeline Muusikakool Tubina saal
    • Tallinna Metodisti kirik
    • Kullamaa kultuurimaja
    • Väravatorn
    • Kuressaare kultuurikeskus
    • KUMU auditoorium
    • Jõgeva kultuurikeskus
    • Estonia kontserdisaal
    • Vanemuise kontserdimaja
    • Pärnu kontserdimaja
    • Peterburi Jaani kirik
    • Jõhvi kontserdimaja
    • Ernesaksa Külalistemaja
    • ERR 1. raadiostuudio
    • Niguliste kirik
    • Pauluse kirik
    • Paide kultuurikeskus
  • Muusikažanr
    • Film
    • Klavessinnikontsert
    • Muusikal
    • Operett
    • Orel
    • Tantsuetendus
    • Klaverikontsert
    • Ooper
    • Lastele
    • Koorimuusika
    • Teater
    • Estraadietendus
    • Sümfooniline muusika
    • Elektroonika
    • Pärimusmuusika
    • Kammerkontsert
    • Jazz
    • Klassika
  • Hinnavahemik
    Leitud üritusi: 10
    Kõiki tulevasi üritusi: 245
    R 24. 11

    "Helimaastikud"

    • Reede, 24.11
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Garth Knox (vioola, Iirimaa / Prantsusmaa), Ansambel U:, EMTA Uue Muusika Ansambel, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Pierre-André Valade (Prantsusmaa)
    • Pilet: 22/16€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Gigantne „Les espaces acoustiques“ (“Akustilised ruumid”) on erilisemaid helitöid, mis 20. sajandi lõpul...

    Loe rohkem
    Pilet: 22/16€
    R 01. 12

    REGULAR CRISIS

    Tutvustus

    Sarja TULEVIKUMUUSIKA II kontsert Globaalse majanduse kantaat “Regulaarne kriis” (Regular Crisis) Marina...

    Loe rohkem
    Pilet: 22/16€
    P 03. 12

    Advendikontsert

    • Pühapäev, 03.12
    • 15:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Rahvusooper Estonia poistekoor ja noormeestekoor, Noorteorkester
      Dirigent Hirvo Surva
    • Koorimuusika
    • Pilet: 8€ - 10€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Kavas: Rasmus Puur. „Talvekantaat“ „Jõulupühi väga oluliseks pidava inimesena tundsin kõige enam...

    Loe rohkem
    Pilet: 8€ - 10€
    E 04. 12

    Lastekontsert „Vanavanemate jõulud“

    • Esmaspäev, 04.12
    • 13:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Solist Liisi Koikson, ETV laste- ja mudilaskoor, Georg Otsa nim Muusikakooli muusikud, dirigent Aarne Saluveer. Muinasjutuvestja Piret Päär
    • Lastele
    • Pilet: 12€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Parimad viisid Veljo Tormise „Vanavanemate viisivakast“ ja jõuluajaga seotud mängudest-lauludest. Osav ja leidlik...

    Loe rohkem
    Pilet: 12€
    T 05. 12

    Canzoniere Grecanico Salentino (Itaalia)

    • Teisipäev, 05.12
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Mauro Durante (laul, raamtrumm, viiul)
      Alessia Tondo (laul)
      Giulio Bianco (itaalia torupill, suupill, plokkföödid)
      Massimiliano Morabito (lõõtspill)
      Emanuele Licci (hääl, kitarr, busuki)
      Giancarlo Paglialunga (hääl, tamburrieddhu)
      Silvia Perrone (tants)
    • Pärimusmuusika
    • Pilet: 18 - 25€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Viljandi folgil publikut hullutanud bändi loetakse Itaalia üheks peamiseks ja pikaealisemaks pärimusmuusika...

    Loe rohkem
    Pilet: 18 - 25€
    R 08. 12

    PARIIS JA LOS ANGELES

    • Reede, 08.12
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent NIKOLAI ALEKSEJEV
    • Klassika
    • Pilet: 22/16€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Sarja SUURLINNA TULED I kontsert Igor Stravinski Ballett “Kevadpühitsus” (Le sacre du...

    Loe rohkem
    Pilet: 22/16€
    L 09. 12

    Soome Raadio Sümfooniaorkester

    • Laupäev, 09.12
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Soome Raadio Sümfooniaorkester,
      Niina Keitel (metsosopran),
      Tuomas Pursio (bariton),
      Eesti Rahvusmeeskoor,
      Dirigent Hannu Lintu
    • Sümfooniline muusika
    • Pilet: 14€ - 30€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Kavas: Magnus Lindberg - „Tempus fugit“ Sibelius -  ”Kullervo- sümfoonia” op. 7 Soome Raadio...

    Loe rohkem
    Pilet: 14€ - 30€
    T 12. 12

    Sergei Babajan (Armeenia/USA)

    Tutvustus

    Kavas: Rjabov. Fantaasia c-moll op. 21 (Maria Judina mälestuseks) Chopin. Polonees cis-moll op. 26, valss cis-moll...

    Loe rohkem
    Pilet: 8€ - 12€
    K 13. 12

    Hortus Musicus 45 „Euroopa sünd“

    • Kolmapäev, 13.12
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • Andres Mustonen (kunstiline juht, viiul)
      Olev Ainomäe (pommerid, šalmei, plokkflöödid), Imre Eenma (violone), Valter Jürgenson (tromboonid), Tõnis Kaumann (bariton, löökpillid), Tõnis Kuurme (dulcian, rauschpfeiff, plokkflöödid), Riho Ridbeck (bass, löökpillid), Ivo Sillamaa (klavessiin, orel), Anto Õnnis (tenor, löökpillid), Taavo Remmel (kontrabass)
    • Pilet: 10€ - 15€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Kavas: Euroopa muusika läbi ajastute ja kultuuride – kopti, araabia, bütsantsi jt Hortus Musicus on fenomen,...

    Loe rohkem
    Pilet: 10€ - 15€
    R 15. 12

    KARNEVAL

    • Reede, 15.12
    • 19:00
    • Tallinn , Estonia kontserdisaal
    • DANA ZEMTSOV vioola, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Dirigent DANIEL RAISKIN
    • Klassika
    • Pilet: 22/16€
    • Rohkem infot

    Tutvustus

    Sarja ROMANTIKA II kontsert Johannes Brahms “Ungari tants” nr 6 Béla Bartók Vioolakontsert Aleksandr...

    Loe rohkem
    Pilet: 22/16€

    Teenused

    Estonia kontserdisaal

    Selles Tallinna südalinnas asuvas neoklassitsistlikus stiilis hoones toimuvad...

    Vaata lähemalt
    Kohatäitja

    Estonia kontserdisaali renditehnika

    Pakume konverentsiruumi kuni 889 inimesele koos kaasaegsetele nõuetele...

    Vaata lähemalt
    Kohatäitja

    Arensburgi kontserdikohvik

    Muretu kontserdikülastuse tagamiseks ja pikkade järjekordade vältimiseks...

    Vaata lähemalt

    Inimesed

    Nimi Amet E-mail Telefoni nr.
    Jüri Leiten Juhatuse liige jyri.leiten@concert.ee 6 147 700
    Kertu Orro Arendusjuht kertu.orro@concert.ee 6 147 700
    Ly Leek Personalijuht ly.leek@concert.ee 6147 701
    Arno Jevgrafov Haldusjuht arno.jevgrafov@concert.ee 6 147 700
    Reelika Jaanverk Sekretär - juhiabi reelika.jaanverk@concert.ee 6 147 700

    Muusikaosakond

    Nimi Amet E-mail Telefoni nr.
    Neeme Punder Produtsent neeme.punder@concert.ee 6 147 731
    Tuuli Metsoja Produtsent tuuli.metsoja@concert.ee 6 147 736
    Heili-Vaus Tamm Produtsent heili.vaus-tamm@concert.ee 6 147 732
    Svea Ideon-Marks Produtsent svea.ideon-marks@concert.ee 6 147 757
    Jana Moosar Produtsent jana.moosar@concert.ee  
    Annegret Leiten Produtsendi assistent annegret.leiten@concert.ee 6 147 737
    Farištamo Eller Produtsendi assistent faristamo.eller@concert.ee 6 147 732
    Evelin Kõrvits Muusikateadlane evelin.korvits@concert.ee  

    Turundus- ja müügiosakond

    Nimi Amet E-mail Telefoni nr.
    Helen Leetsar Turundus- ja müügiosakonna juht helen.leetsar@concert.ee  
    Merje Müürsepp-Kuntu Müügiadministraator merje.kuntu@concert.ee  
    Mark Pahk Müügispetsialist mark.pahk@concert.ee  
    Kassandra Kütt Turundusspetsialist kassandra.kytt@concert.ee  
    Ann Mäekivi Reklaamiplaneerija ann.maekivi@concert.ee  
    Lauri Aav Meediajuht lauri.aav@concert.ee  
    Eva Nukk Kujundaja eva.nukk@concert.ee  
    Everi Vähi Kujundaja everi.vahi@concert.ee  
    Madli Vallikivi-Päts Keeletoimetaja madli.vallikivi@concert.ee  
    Tiina Talts Keeletoimetaja (lapsehoolduspuhkusel)    
    Ave Kinks Piletikassapidaja    

    Finantsosakond

    Nimi Amet E-mail Telefoni nr.
    Ruta Juzulenaite Finantsjuht ruta.juzulenaite@concert.ee 6 147 726
    Liina Lääts Raamatupidaja liina.laats@concert.ee 6 147 722
    Hille Valdmaa Palgaarvestaja hille.valdmaa@concert.ee 6 147 724
    Anar Allaste Assistent anar.allaste@concert.ee 6 147 723