Näitused Pärnu Kontserdimajas

Rail Baltica radadel

1. korruse galeriis 7. juuni kuni 31. august 2019

Selle fotonäituse ajendiks sai Rail Baltic. Ütleme kohe ära, et see ei ole protest RB vastu vaid see marsruut ja viis kuidas meie väikest Eestimaad raisatakse. Jääb tunne, et kui maast puudu tuleb, et siis saame piiri tagant kohe juurde küsida, nagu lõpmatut ressurssi.

Loodus on meie ainuke kõige hinnalisem vara, ilma selleta pole siin väiksel maal enam mingit väärtust!

RB viiakse läbi metsade ja rabade, põldude ja kodude, kuigi on ka häid lahendusi ja alternatiive, siis nendega tegelikult ei arvestata. Kahju, väga kahju!

Nii sündiski sellest kahe raba lugu.

Terve aasta vältel külastasime Rääma ja Männiku raba. Nende tulevik on kurb, raudtee kavandatakse läbi nende kahe raba ja suhteliselt laugaste lähedale. Selle tulemusena saab kõvasti kannatada ökoloogiline tasakaal ning väheneb linnuliikide ja metsloomade arvukus. Tõenäosus, et need rabad hävivad, on väga suur.

Me väga loodame, et see mälestus piltide näol, mis nendest rabadest maha jääb, puudutab hinges ka Sind. Küsi endalt, mida sa tahad jätta oma tulevastele põlvedele, kas ilusat elurikkusest pakatavat loodust või musta maa?

Aitäh kõigile matkakaaslastele, ilma teieta poleks seda näitust sündinud!

PS! Kui mõni pilt sulle väga hinge puges ja seda omale koju/kontorisse seinale tahaksid, siis kõik osalejad on läbirääkimisteks avatud.

Peeter Sirge Fotokool ja õpilased

____________________________________________

Näituste korraldamine Pärnu kontserdimajas

Näituse eksponeerimine toimub Pärnu kontserdimaja I korruse galeriiruumis. Ruumi suurus on 91,3 m3.

Täpsem info:
Jaana Kaljulaid
Pärnu kontserdimaja administraator
jaana.kaljulaid@concert.ee
tel: 4455807