Näitused Pärnu Kontserdimajas

“Saja lugu”

3. korrusel

kuni 31. oktoober 2019

Fotonäitusel “Saja lugu” näeme fotograaf Kaupo Kikkase poolt pildile püütud 100 Eesti inimest ja nendega seotud paika. See on osa festivali Jazzkaar 2018 raames Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud žanriülesest suurteosest, mis kätkeb endas fotoraamatut ja kontsertlavastust. Näitusel esitatud fotodest on valminud ka raamat „Saja lugu“, kus lisaks imelistele Kaupo Kikkase fotodele leiab Laur Kaunissaare kirjutatud tekstid, mis avavad pildistatute olemust kõige sügavamal ja siiramal moel. Raamat on saadaval kõikides suuremates raamatupoodides. Viru Keskusega koostöös loodud suuremahuline kõiki projektis osalenud sadat Eesti inimest portreteeriv näitus on oktoobri lõpuni üleval Pärnu Kontserdimajas.

Kontsertetendus „Saja lugu“ sündis sajast kohtumisest Eesti inimestega. Nende kohtumiste mälestustest ja emotsioonidest sündis Erki Pärnoja muusikateos, mis jõudis vaatajateni Jaak Printsi ja Kaupo Kikkase videorežiis. „Saja lugu“ tuli esitlusele Jazzkaare raames vaid ühe korra 20. aprillil 2018 Noblessneri sadamalinnakus Tallinn Shipyardis. Kontserdi salvestas ETV.

Jazzkaar tänab Pärnu Kontserdimaja eksponeerimise ja Viru Keskust näituse loomise eest. Jazzkaare avasündmus “Saja lugu” sai teoks tänu Viru Keskuse ja Eesti Vabariik 100 toele.

 

____________________________________________

Näituste korraldamine Pärnu kontserdimajas

Näituse eksponeerimine toimub Pärnu kontserdimaja I korruse galeriiruumis. Ruumi suurus on 91,3 m3.

Täpsem info:
Jaana Kaljulaid
Pärnu kontserdimaja administraator
jaana.kaljulaid@concert.ee
tel: 4455807