Organisatsioonist

Sihtasutus Eesti Kontsert, aastal 1941. a loodud Eesti Riiklik Filharmoonia järeltulija, on Eesti suurim kontserdikorraldaja, kes tegutseb laial muusikalisel alal, hõlmates sümfoonilist ja kammermuusikat, džässi, koorimuusikat ning elektroonilis-akustilist muusikat.

Missioon

Eesti Kontserdi peamine missioon ja ülesanne on kooskõlastada Eesti muusikategevust, korraldada kontserte ja algatada uusi muusikaprogramme. Tähtsal kohal on rahvusvaheliste kontaktide loomine ja hoidmine ning muusikainformatsiooni levitamine.

Festivalid

Eesti Kontsert korraldab rahvusvahelisi muusikafestivale: Saaremaa ooperipäevad, festival Seitsme Linna Muusika, Tallinna rahvusvaheline orelifestival, MustonenFest, Tallinna klaverifestival, Pärnu ooperipäevad.

Ajaloost

4. veebruaril 1941 loodi ENSV Riiklik Filharmoonia. Järgnenud sõjaaastail Riikliku Filharmoonia järjepidevus katkes, kuid sellest hoolimata toimus vilgas kontserttegevus, kuni okupatsioonioht sundis enamuse eesti tegevmuusikustest kodust lahkuma.
Novembris 1944 taastati ENSV Riiklik Filharmoonia. Asutuse juhiks sai näitleja ja lavastaja Paul Varandi, kunstiliseks juhiks Gustav Ernesaks. Filharmoonia käsutuses olevad ruumid asusid Draamateatris, Tallinna Kunstihoones, Kopli rahvamajas, Nõmme kinos ning mujal Tallinnas.
Lisaks Gustav Ernesaksa meeskoorile võeti Filharmoonia alla ka Alfred Karindi juhitud Tallinna Naislaulu Seltsi koor ja Vladimir Sapožnini džässorkester, puhkpilliorkester , mis hiljem reorganiseeriti estraadiorkestriks. Katsete alusel võeti tööle ka 60 mitmesuguse profiiliga esinejat mustkunstnikust karutaltsutajani. 13. juuli 1946 avati kontserdiga taastatud Estonia kontserdisaal (dirigent Sergei Prohhorov, kõlas H. Elleri “Pidulik avamäng”, A. Kapi sümfoonia nr 2). Estonia teatrimajas said tööruumid nii Filharmoonia administratsioon kui ka ENSV Riiklik Meeskoor.
1950. aastail kujunes välja Filharmoonia kunstiline koosseis, kollektiivideks jäid meeskoor, estraadiorkester ja rahvatantsurühm, koosseisulisteks solistideks Ellen Laidre, Vera Potešina, Nadežda Anniko, Ines Rannap, Vladimir Sapožnin, Roland Pikhof.
1972. aastal arvati Filharmoonia koosseisu Andres Mustoneni asutatud vanamuusika-ansambel Hortus Musicus.
30. septembril 1989 asendati ENSV Riiklik Filharmoonia riikliku kontserdiorganisatsiooniga Eesti Kontsert (1997. aastast Riigietendusasutus Eesti Kontsert). Eesti Kontserdi direktorina jätkas Oleg Sapožnin, alates 1993. aastast Enno Mattisen ning 1999. aasta sügisest Aivar Mäe.
1. veebruaril 2014 muudeti Eesti Kontserdi omandivormi ning tegevust alustas SA Eesti Kontsert.

Sihtasutuse nõukogu

SA Eesti Kontsert nõukogu liikmed:
Olari Elts
Andres Kaljuste
Toomas Siitan
Tarvi Sits
Regina Vällik
Merle Põld

Nõukogu esimees on Toomas Siitan ning aseesimees Olari Elts.

SA Eesti Kontsert juhatus on üheliikmeline, juhatuse liige on Kertu Orro.

Kontsertide korraldamine

Aastas korraldab Eesti Kontsert ligemale 1300 kontserti nii Eestis kui välismaal. Nendest ligemale 300 on koolikontserdid.

Kontserdisaalid

SA Eesti Kontsert haldab Eesti suuremaid kontserdisaale: Estonia kontserdisaali Tallinnas, Vanemuise kontserdimaja Tartus, Pärnu kontserdimaja, Jõhvi kontserdimaja ning 2010. aastal taas avatud Peterburi Jaani kirikut. Kaasaegsete interjööride ja suurepärase akustikaga saalid mahutavad ligikaudu tuhat inimest.

Loomenõukogu

Kertu Orro
Lauri Aav
Madli-Liis Parts
Madis Kolk
Riina Rõõmus
Jaak Sooäär
Sten Lassmann
Jaan-Eik Tulve
Kristjan Hallik
Toomas Velmet

Kinnitanud SA Eesti Kontserdi nõukogu 27.09.2019 protokolliga nr 3