„Nomad: joonistatud helid“ Improkontsert laste osalusel

  • Pühapäev, 17.11
  • 15:30
  • Tallinn, Kultuurikatel, black box
  • Ceren Oran (juhendaja, „helimaalija“, koreograaf; Türgi/Saksamaa)
    Milly Groz (klaver, rütmika; Austria)
  • SA Eesti Kontsert

Tutvustus

Noored muusikud erinevatel instrumentidel

Mis on improvisatsioon? Kas mina oskan ka improviseerida? Külla tuleb tantsija, koreograaf ja „helimaalija“ Ceren Oran, kes leiab, et improvisatsioon on üks kõige lahedamaid ja loomingulisemaid väljendusvahendeid muusikas.

Laval on XXII loomingu ja improvisatsioonipäevade parimad õpilased vanuses 10–14 eluaastat, kes vahetult enne Big Bangi festivali on osalenud Ceren Orani kahepäevasel workshopil, avastades uusi muusikaloomise viise, improviseerimist käemärkide abil ja muidugi nautinud muusikategemise kunsti! Kordumatul kontserdil kuulemegi põnevate tämbrite ja rütmidega noorte impro-orkestrit workshopil omandatud ideedega. Juhendajatena on koos lastega laval Ceren Oran ja pianist Milly Groz, kes võluvad laste käest välja ka mõned kõigile tuntud meloodiad.

Türgi päritolu tantsija, koreograaf, „helimaalija“ Ceren Oran on juhendanud paljusid interdistsiplinaarseid laste töötubasid, kasutades reaalajas komponeerimise keelt – soundpainting. Üheksa-aastase kogemuse ja osalejate tagasiside põhjal võib öelda, et „helimaalimine“ on üks võluv tööriist tudengite, õpetajate, teatritruppide või kooride, eri tausta ja vajadustega lastega töötamiseks. See aitab teravdada helide kuulamist, mõista grupis töötamise koostööd ja energiat ning arendada individuaalseid improvisatsioonioskusi.

www.cerenoran.com

 

Milly Groz (Austria) on pianist ja rütmikameister. Tema põhitegevusalad on vaba improvisatsioon, džäss ning muusika ja liikumise ühendamine eurütmia kaudu. Milly Groz töötab vabakutselise muusikuna ning ta veab mitmeid projekte vaba improvisatsiooni, džäss ja ka räpi-funky valdkondades. Milly Groz avastas oma kire soundpaintingi vastu tänu Ceren Oranile, olles nüüdseks omandanud sel alal kõrgeima kvalifikatsioonitaseme. Lisaks õpetab ta improvisatsiooni Viini muusikaülikoolis.

Nomadi projekt kuulub Big Bang Festivalide formaati, see põhineb loomingulisel koostööl kohalike laste ning artisti või ansambliga välismaalt. Ühiselt õpitakse ja valmistatakse ette kontserdiprojekt, mis kantakse festivalil ette.

Koostöös Saue Muusikakooliga

 

Kestus: 30 min
Vanus: 7+

Esituste kava